This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Samsung Galaxy Note 10.1 Bu Ay İçerisinde Piyasaya Sürülecek

Sonunda Samsung'dan Galaxy Note 10.1 hakkında beklenen açıklama geldi. İlk olarak Şubat 2012'de yapılmış olan Dünya Mobil Kongresi'nde görmüş olduğumuz bu ürün sonunda Ağustos ayı içerisinde rafları süslemeye başlayacak. Bu arada Galaxy Note 10.1 cihazında ilk tanıtım tarihi ile piyasaya sürülüş arasında geçen sürede spesifikasyon anlamında geliştirmelerin gerçekleşmiş olduğu göze çarpıyor.

Konuya derinlemesine girmeden önce bu ürünün kesin çıkış tarihi ve de fiyatı hakkında kesin bir açıklama olmadığını belirtmekte fayda var. Samsung tarafından bugün yapılan açıklamada Galaxy Note'dan tanıdığımız ' S Note' gibi özelliklere vurgu yapıldığını görüyoruz. Bu arada yeni cihazın aynı anda birden çok uygulamayı çalıştırma kapasitesinin derinliğine de dikkat çekiliyor. Yeni Galaxy Note 10.1'in özellikle üniversite öğrencileri ve de iş dünyası tarafından tercih edilme ihtimali yüksek gözüküyor.


Şimdi gelelim cihazda Barcelona'daki tanıtım sonrasında spesifikasyon anlamında gerçekleşmiş olan gelişmelere.. Cihazın bu ay içerisinde kullanıcıların görüşüne çıkacak olan son sürümü içerisinde 1.4 Ghz'lik üç çekirdekli Exynos işlemci yer alıyor. Bu işlemci ile entegre olarak çalışacak anakart ise 2 GB RAM'a sahip olacak. Ayrıca bu yeni tabletin ön yüzünde 1.9 megapiksellik bir kamera entegre edilmiş durumunda. Arka yüzde yer alan esas kameranın ise 5 megapiksellik bir görüntüleme gücü bulunmakta. Yeni Galaxy Note 10.1'in üç farklı bağlantı seçeneği bulunuyor olacak. Bunlardan ilki sadece Wi-Fi, diğeri ise Wi-Fi ve 3G HSPA seçeneklerinin beraber sunulduğu model. Son olarak ise bu yılın sonuna doüğru sürülmesi planlanan Wi-Fi ve de LTE bağlantı imkanı tanıyacak olan model olacak.

Bakalım Jelly Bean'li Google Nexus 7'nin piyasaya sürülmesinin hemen ardından tablet pazarına tanıtılan Samsung'un bu iddialı ürününün fiyatı ne olacak.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!