This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Samsung Galaxy Note 2 ile Gelen Yenilikler Neler?

Samsung,  Berlin IFA 2012 Fuarı için canlı bir bloğu başlatmak üzere. Fakat blog öncesinde Samsung'un beklenen ürünü Galaxy Note 2'nin görüntüleri ve teknik özellikleri dünya basınına sızmış durumda. Bu ürün ile ilgili elimize geçen bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Bir önceki sürüme göre değişenler neler?

Hemen her şey..

Samsung Galaxy Note 2, 5.5'inçlik ekranıyla Galaxy Note'dan daha büyük. 1280 x 720 piksellik görüntüleme gücü ile beraber gelen 1.6 Ghz'lık Exynos işlemci Galaxy S3'ten bile daha hızlı. Cihazın içerisinde standart olarak Android Jelly Bean işlemci var. Samsung Galaxy Note 2 ayrıca 9.4 milimetrelik çapı ile bir önceki sürümden 0.3 milimetre daha ince.

İki cihaz arasındaki en öne çıkan farklardan bir tanesi de Galaxy Note 2'nin özel kalemi. Bir çok ekstra kullanım kolaylığı sağlıyan kalemin aynı zamanda boyutunun da tüm cihazın 3/4'ü kadar olacak şekilde büyütüldüğü göze çarpıyor.

Cihazın pilinde de bir önceki versiyona göre ciddi bir gelişme var. Yeni Galaxy Note 2'nin pil gücü 3100 mAh'a yükseltilmiş.

Peki ya değişmeyenler?

Kamera ve ilgili özellikleri

Kamera özelliklerinde pek bir değişim göze çarpmıyor. 8 megapiksellik kamera hala 1080 piksellik video kaydetme özelliği sunmakta. Cihazın dayanıklılık özelliklerinde herhangi bir gelişme yok.

Ne zaman piyasaya sürülecek? Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Bu konular hakkında Samsung'dan şimdilik pek bir ses seda yok.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!