This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sadece birkaç gün önce ortada dolaşan söylentilere göre Samsung Galaxy Note 2 cihazını esnek ekranla (Samsung bu ekranların protipine daha önce “Youm” adını vermişti) donatacaktı. Bu ekranın şu anda ne kadar lüzumlu olduğu tartışmalarına girmeden, bu söylentilerin pek de yanlış olmadığı ortaya çıktı.

Samsung şirketi genellikle 12-15 aylık aralıklarla akıllı telefonlarının yenilerini tanıtıyor. Buna göre Berlin'deki IFA fuarı, Galaxy Note 2 cihazını tanıtmak için, çok iyi bir olanak. Eylül ayında IFA 2012 fuarında bu telefonu görmemiz bir hayli yüksek ihtimalli. Öğrenilen ilk söylentiler cihazın Android 4.1, dört çekirdekli ve 5.5 inç ekran ile donatılmış olacağı yönündeydi.

Yeni söylentiler ise, Galaxy Note 2 ekranının esnek olacağını belirtiyordu. Bu söylentiler pek de yanlış değilmiş. Birkaç kaynağın belirttiklerine göre, cihazın OLED ekranlarda kullanılan cam yerine UBP ekran (unbreakable plane) ile donatılmış olması. Bu teknolojide Polymer tabakası kullanılıyor ve esnek ekranların işaretcisi olarak görünüyor. Ayrıca bu ekranlar daha hafif ve daha ince. Bununla birlikte Samsung için kullanılacak daha fazla hacim olacak bu yeni cihazda. Belki daha büyük bir pil kullanılır diye umuyoruz. Siz bu hacmi nasıl kullanırdınız?

 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!