This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
18 Shares 86 comments

Samsung Galaxy Note 3 Android Lollipop 5.0.2 kurma rehberi

Samsung Galaxy Note 3 aldığı 5.0 güncellemesi ile Kitkat'a elveda diyerek aramızdan ayrılmasına sebep olmuştu. Hala ülkemizde aktif olmayan bu güncellemeyi daha önce nasıl kuracağınızı anlatmıştık. Peki Note 3'ünüze Cyanogenmod 5.0.2 kurmak nasıl olur?

Note3Lollipop
Note 3 Lollipop 5.0.2! / © SamMobile

Yüklemeye başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler.

Telefonunuzun şarj seviyesi %50'nin üzerinde olmalıdır. 
Bu işlemler Knox sayacınızı arttıracağı için telefonunuzu garanti dışı kalır. Tekrar garantiye almak için sayaç sıfırlaması yapmanız gerekmektedir. Sıfırlamayı bilmiyorsanız buradan öğrenebilir telefonu tekrar garanti altına alabilirsiniz. 
Telefonunuzun yedekleme işlemini kesinlikle yapınız. Rehber, resim, video vs. yedeklemenizi almadan işleme başlamayın aksi taktirde telefonunuzun dahili belleğindekiler silinecektir.
Cyanogenmod kurulumunda S-Pen bütün özelliklerini kaybedecek ve kullanılmayacaktır. S-Peni tekrar kullanmak isterseniz stock roma dönmeniz gerekmektedir. 
Bu Cyanogenmod sürümü sadece Exynos işlemcileri için geçerlidir. Yapacağınız bu işlemlerde telefonunuzun başına gelebilecek hasar ve problemlerden AndroidPIT ekibi sorumlu tutulamaz. Sorumluluk tamamen yükleyen, uygulayan kişiye aittir.

İndirmeniz gereken dosyalar 

TWRP Recovery indir

Root dosyasını indir

Note 3 Android Lollipop 5.0.2 dosyasını indir  

Note 3 Android Lollipop 5.0.2 Gapps dosyasını indir 

Odin programını indir

Adım Adım Note 3 Android Lollipop 5.0.2 kurulumu

İndirmiş olduğumuz Cyanogenmod dosyasını ve Gapps dosyasını hafıza kartına atmadan işlemlere başlamayın.

Samsung Galaxy Note 3'e root etme yöntemi

Telefonu kapatıp download moda alın. Downloada almak için Ses kısma + Ana menü tuşu + Güç tuşuna aynı anda basarak telefonu açın. Samsung yazısını gördüğünüz zaman elinizi güç tuşundan kaldırın. Böylelikle telefon download modda açılacak. Ses tuşuna başarak devam edip bekleyin.

Odin programını ve root dosyasını zipten çıkartın. Odin programını açıp telefonu USB kablo yardımı ile bilgisayara bağlayın. Odin telefonunuzu gördükten sonra root dosyasını AP/PDA kısmından tanıtıp start tuşuna basın. Telefonu açtıktan sonra SuperSu programını Google Play üzerinden güncellemeyi unutmayın.

Samsung Galaxy Note 3'e TWRP yükleme yöntemi

TWRP Recovery XDA geliştiricileri tarafından hazırlanmış bir recovery programıdır. Bu mod sayesinde telefonlarınıza özel ROM'lar atabilirsiniz.  TWRP kurulumunuda tıpkı root ettiğimiz gibi yapacağız. Odin programını tekrar çalıştırın. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Odin telefonu gördükten sonra TWRP dosyasını AP/PDA kısımından tanıtarak start diyerek işlemi başlatın. Hatalar alırsanız telefonu yeniden download moda alın ve odin programını tekrardan çalıştırıp işlemleri yeniden yapın. 

Samsung Galaxy Note 3'e Cyanogenmod Android Lollipop 5.0.2 kurma yöntemi

Telefonunuzda Ses açma - Ana menü tuşu - güç tuşuna basarak recovery modda açınız. Öncelikle formatlama islemini yapacaksınız. Wipe/Reset kısmından dalvik,chace bölümlerini seçerek formatlama işlemini yapınız. 

Hafıza kartına attığınız dosyaları kurmak için İnsall kısmından hafıza kartını bulun Hafıza kartına attığınız cm-12.1-20150426-UNOFFICIAL-ha3g.zip dosyasını bulup kurun. Kurma işlemi birkaç dakika sürebilir. Aynı sayfada bulunan Gapps dosyasını da yükledikten sonra geri diyerek ana sayfaya geliyoruz. Reboot yaparak telefonun tekrar telefonu yeniden başlatın. Telefonun açılması bir kaç dakika sürebilir. 
 

Artık telefonunuz uçmaya hazır

86 comments

Yeni yorum yaz:
Show all comments

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!