This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy Note 4 - Beklenen güncelleme geldi

Samsung'un Note ailesinin en yeni üyesi olan Note 4 bugün Android Lollipop 5.0.1 güncellemesini aldı. Önce Samsung Galaxy S5 , Galaxy Note 3 ve ardından Galaxy S4'e Android Lollipop dağıtması Note 4'e ne zaman gelecek sorusunu akıllarda bırakmıştı. İşte herkesin merakla beklediği Android 5.0.1 güncellemesi Note 4'e ne gibi yenilikler katmış hep beraber inceleyelim. 

 

galaxy note 4 all sides
Note 4  / © Samsung

Güncelleme tıpkı Galaxy S5'te olduğu gibi Polonya ve Avrupa bölgesi için OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı. SM-N910C modeline gelen güncelleme ülkemizde de kullanılabilir durumda.

note4uploadfromtaptalk1423641656354
Note 4 Andorid 5.0.1 / © forum.xda-developers.com

Üzerinde 4.4.4 Android kitkat sürümü bulunan Note 4 tasarımsal olarak pek değişikliğe uğramıyor. Samsung'un en çok şikayet alan arayüzü olan TouncWiz'in en gelişmiş versiyonunu kullanan Note 4 Android Lollipop ile daha da stabil hale gelmiş durumda. Android 5.0 Lollipop ile beraber gelen yeni kilit ekranı, ART mimarisi, yeni nesil 60 FPS arayüz, 60 FPS Chrome alt yapısı gibi yenilikleri sunuyor. Bildiğiniz gibi Samsung Note 4'te 64 bit destekli işlemci kullanmakta ama akif olarak kullanamıyoruz. Belki önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme yaparak bunu aktif hale getirebilirler.
Şimdilik güncelleme ile ilgili detaylar bunlar illeri ki dönemlerde alacağımız haberlerle sizleri daha fazla bilgilendireceğiz.

 


Samsung Galaxy Note 4 Andorid 5.0.1 yüklemek için tıklayın


 

galaxynote 4 lollipop12
Note 4 Android 5.0.1/ © sammobile.com

Siz bu güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz.

61 comments

Yeni yorum yaz:
 • Arkadaşlar Güney Kore'den getirdiğim not 4 telefonumu bugün güncelleme yaptım. Türkçe sürümü yok nasıl türkçeye çevirebilirim. Üzerinde 4.4.4 vardı.
  SM-N910K. 5.0.1 Yükledim, Samsung kies 3 üzerinden bu gün Türkiye de yükledim

 • anladım şimdi orjinal polonya romunu kurup daha sonra Wipe data/factory reset ve Sonrasında Wipe Cache Partation yapıp teli yeniden başlatarak oto üzerinden güncelleme romunu indireceğiz değil mi. bide usb sürücülerini de paylaşmışsınız olur da pc teli tanımazsa mı bu usb sürücülerini tekrardan yükleyeceğiz?

  • doğru anlamıssınız. USB sürücülerini paylaştım. konu altında mevcut zaten

   • son bi sorum olacak alternatif yöntemle yüklemeyi yapmadan önce şuan kiesten yedek alıyorum. önce 4.4.4 ü kurup sonra 5.0.1 e güncelledikten sonra yedekten geri yükleme yaptığımda yeni versiyonla problem yaşarmıyım. çünkü şuan yedek aldığım 4.4.4 rom yüklü hali.

   • hayır yasamazsınız ama bilgisayarınıza ve bulut sistemede yedeklerinizi her ihtimale karsı almanızı tavsiye ederim.

   • zaten kiesle pc ye yedek aldım bitti buluta da telden yedek aldım. başka yapmam gereken birşey yoksa. rom indikten sonra geri kalanları uygulayacağım. umarım sorunsuz bir kurulum olur.

   • sorunsuz olacaktır bakın bir arkadaşımız kurulum i,şlemlerini yapmış bile.

Show all comments

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!