This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
12 Shares 3 comments

Samsung Galaxy Note 5 hangi işlemciyi kullanacak?

Samsung bu sene yeniliklerle karşımıza çıktı. MWC 2015 etkinliğinde tanıttığı Galaxy S6 ve Galaxy S6 modelleri ile hala konuşuluyor. Bu da Samsung'un başarısıdır. Aynı dönemde çıkan HTC One M9 gündemden düştü bile. Hatta tasarım olarak önceki modeline benzemesi HTC'nin tasarımcısına yol gösterimesine sebep olmuştu. Samsung çıtayı yükseltmeye devam ederken, sırada tanıtacağı yeni modeli olan Samsung Galaxy Note 5'e gözler çevrilmiş durumda.

galaxy note 5
Samsung Galaxy Note 5! / © redmondpie

Samsung Galaxy S6 modelinde kullandığı yeni nesil Exynos 7420 çipi ile adından sıkça söz ettirmişti. Peki Samsung S6 modellerinde neden Qualcomm'un Snapdragon işlemcisini kullanmadı? Qualcomm ısınma problemlerini çözememiş ve yeterli seviyede olmadığını düşündüğü için Samsung, Galaxy S6 modelinde bu işlemciye yer vermedi. Samsung, muhtemelen Galaxy Note 5'te Qualcomm işlemcilesini kullanabilir. Qualcomm şirketi tarafından atılan adımlar oldukça önemli ve açıklamalarında ısınma problemlerinin çözdüklerini dile getirdiler. Tabi kimse Samsung gibi bir firmayı kaybetmek isteyemez. Her iki firmadan da yapılmış net bir açıklama yok. Şimdi sizleri Galaxy Note 5 için hazırlanan bir concept video ile baş başa bırakıyoruz. Gelişmeler oldukça sitemizden aktarmaya devam edeceğiz.

:: Samsung Note 5 gündeme gelmeye başladı.​
 


YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayınSiz Samsung Galaxy Note 5 hakkında neler düşünüyorsunuz. İnsanlar daha Note 4'ün tadını alamazken Note 5'in sızıntılarının çıkması ne kadar doğru sizce?

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • Serkan. 29.Mar.2015 Link to comment

    Samsung'un 6 inç lik Nexus 6 ve Ascend Mate 7 ye Note 5 ile karşılık vereceğini düşünüyorum. Küçük ekran isteyenler için S serisi ideal. Ancak internette gezinme, film izleme ve oyun oynama açısından büyük ekran (5.9-6.0 inç) her zaman iyidir diye düşünüyorum...( 4 gb ram ve 64 gb dahili hafıza olursa tadından yenmez) (Seneye de 4k ekran ve gorilla glass 5 bekliyorum. En az 3600-4000 mah batarya) Ben herhalde daha çoook bekleyeceğim. Note 2 ye devam şimdilik...

  • Serkan. 29.Mar.2015 Link to comment

    Abisi Samsung Qualcomm ile anlaşsa bile Türkiye'ye Exynos işlemci ile gelecektir.(s6 nın bir üstü ile) Ayrıca Note 4 ün 32 bit olması, ekran boyutunun Note 3 ile aynı kalması bataryanın çok artmaması gibi nedenlerle ben şahsen Note 5 i bekliyorum...

  • Enes 28.Mar.2015 Link to comment

    exynos 9410 bence 10 nm

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!