This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy Note 5'te microSD girişi olacak mı?

Özellike Galaxy S6 ve S6 Edge sonrasında microSD girişi ve bunun gerekliliği çok tartışılır olmuştu. Görüşler farklı, bolca oyun oynayan, video çeken arkadaşlar “MicroSD olmalı, madem böyle bir teknoloji var, rahat rahat HD video çekmeliyiz” derken benim gibi Dropbox vb. bulut depolama kullananlar olaya çok da gerekliymiş gibi bakmıyor. Elbette Samsung iki tarafı da gözlemliyor ve Galaxy Note 5 öncesinde kararını buna göre vermeye çalışıyor. Ya da buna göre vermiş…

samsung galaxy note 5 vs note 3 mock
© Samsung/ANDROIDPIT

Hafıza performansı olarak şu anda Galaxy S6 ve S6 Edge piyasadaki en başarılı cihaz. Bir kere hızlılar, hem de kimsenin olmadığı kadar. GSMArena bu cihazları Note 4 ve Galaxy S5 ile karşılaştırdığında bu başarılarını testlerde de sürdürdü. Yani görünen o ki herhangi bir microSD kart, UFS 2.0 depolama teknolojisiyle yarışamıyor, şu anki gerçek bu. Ve bu gerçek de arttırılabilir depolamanın Galaxy Note 5 ile dönmesini bekleyenleri bir hayli tedirgin etmekte.

Samsung, muhtemelen Galaxy S6 serisi ile birçok konuda “en iyi”yi yakalamışken Galaxy Note 5 ile geri adım atmayacaktır. Söylentiler bu yüzden de çok büyük bir ihtimalle UFS 2.0 depolama teknolojisinin cihazda yer alacağını işaret ediyor.

Bu noktada benim aklıma tek bir çıkış yolu geliyor: Galaxy S6 Edge kullanıcısıyla, Note 4 ya da Note 5 kullanıcısı farklı profiller. Evet, Galaxy S6’da microSD yok ama S-Pen de yok. Kimse de olmasını beklemiyor. Note 5 ise böyle bir cihaz olmayacak, çünkü çevremde Apple kullanmayan ne kadar mimar ya da tasarımcı varsa bu cihazı bekliyorlar. Özellikle üreten insanlar için heyecan verici bir cihaz ve özellikle görsel üretim oldukça fazla hafıza gerektiriyor. Wi-Fi üzerinden bağlanıp bulut depolarla vakit kaybetmek de bu insanlara göre değil. Keza onlar için microSD sadece depolamak için değil taşınılabilirlik açısından da önemli.

Özetle Samsung, eğer bir sürpriz yaparak cihaza microSD kart girişi yapacaksa, kullanıcı kitlesi bu kararda önemli rol oynayacak.

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • onur 08.Tem.2015 Link to comment

    ya arkadaslar ben anlamıyorum samsung bataryasi cikan telefon yapiyo micro sd si var oluyo iphone tarafi uste cikiyo ucuz malzeme diye faln bu sefer iphone gibi batarya degismiyo sd kart yapmiyo samsung tarafi kötülüyor ben anlamadim bu işi

  • Sadece Micro sd kart değil birde çıkarılabilen batarya olmalı.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!