This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy Note 6: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Samsung Galaxy Note serisinin sıradaki cihazı olan Note 6 için ortalarda oldukça ilgili çekici söylentiler dolanmakta. Bunlardan biri de cihazın katlanabilir olacağı. Ötekiyse laptop girişleriyle uyumlu olacağı. Bir bakıma cebimizdeki laptop yani. Elbette bunlar şimdilik alınan patentler üzerine dönen söylentiler. Bunlar dışında şimdiye kadar Samsung Galaxy Note 6 çıkış tarihi ve özellikleriyle ilgili bildiklerimiz ise aşağıda.

Samsung Galaxy Note 6 özellikleri

Laptop girişine oturabilen bir phablet teorisi Galaxy Note 6 için oldukça öne çıkmakta. Hatta Samsung’un aldığı bir patentte bu açıkça görülebilmekte. Elbette böyle bir durumda Note 6 laptop için sadece bir ekran değil aynı zamanda işlemci ve hafıza da olacak. Bu da Samsung Galaxy Note 6’nın oldukça güçlü bir cihaz olacağını düşünmemizi sağlıyor.

patenly mobile galaxy note 6 1
© Patenly Mobile

Patent üzerinde Windows ile çalışan bir Note 6 görünmekte. Note 6 elbette Android ile çalışacak fakat bunun yanında Samsung, Windows’a geçiş gibi bir seçenek de koyabilir. Note serisinin her zaman multi tasking ve verimlilik gibi konulara odaklandığı düşünülürse bu laptop ile uyumluluk olayı yakında gerçek bir performans canavarıyla tanışmamıza yol açabilir. Tech Times gibi kaynaklarda 16 çekirdekli işlemciler ve 8 GB RAM gibi özelliklerden bahsedilse de bu konuda henüz acelesi olmamakta fayda var.

Çıkış tarihi

Şu anda açıklanan bir tarih yok, bunu hepimiz biliyoruz. Hafızalarımızı biraz yoklarsak Note 4, Ekim 2014 tarihinde, Note 5 ise Ağustos 2015 tarihinde tanıtılmıştı. Bu da Note 6’nın çıkış tarihi olarak en azından şunu rahatlıkla dememize imkan veriyor; Note 6 bu yılın ikinci yarısında tanıtılacak.

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!