This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy Note Android 4.4.4 Kitkat kurma rehberi

Samsung'un phablet serisine adım attığı ilk telefonu ve note serisinin ilk göz bebeği olan Galaxy Note hala bir çok kişi tarafından kullanılmakta. Note serisi çıktığı her dönemin yıldızı olmayı hak ediyor. Bu yazımızda sizlere Galaxy Note'a nasıl Android 4.4.4 Kitkat kurulur onu anlatacağız. Lütfen adımları dikkatlice takip ediniz.

 

Samsung Galaxy Note N700
Samsung Galaxy Note N700 CyanogenMod kurulumu! / © AndroidPIT

Yapacağınız işlemlerde telefonunuzun başına gelecek arıza ve hasarlardan AndroidPIT sorumlu tutulamaz sorumluluk tamamen uygulayan kişiye aittir. 


Yedekleme işlemi

1- Kuruluma başlamadan önce lütfen Rehber yedeğinizi alın aksi taktirde silinecektir. 
2- Resim, video vb. yedekeleme işlemlerini kesinlikle yapınız. Yapacağımız işlemler telefonun dahili hafızasını tamamen silecektir. Lütfen Yedeklemeyi Kies ile yapmayın. Cyanogenmod Kiesi görmez.

İndirmeniz gereken dosyalar;

Root ve CWM dosyasını indir 

Google uygulamalarını indir 

Samsung USB sürücüsü indir 

Samsung Galaxy Note güncel Cyanogenmod dosyasını indir.

Kuruluma başlamadan önce Gapps dosyasını ve Cyanogemod dosyalarını "hafıza kartına" atın. Lütfen indirdiğiniz şekilde atın. Kesinlikle Zipten cıkarmayın.


Samsung Galaxy Note CWM recovery ve root etme

Telefonunuzu Ses Kısma + Menü + Açma Kapama tuşu ile Download moduna alın ve telefon ile bilgisayar bağlantısını sağlayın ve Odin programını açın. Sol üst köşede ID:COM yazan kısmın mavi olduğundan ve Sol alt kısımda ise Added! yazısını gördüğünüzden emin olup işlemlere öyle başlayın 

* İndirmiş olduğunuz Odin programını zipten çıkartın ve açın.
* PDA bölümünden PhilZ-cwm6-XXLT5-OXX-5.03.0.tar.md5 isimli dosyayı seçin odin hazır hale geldi ise start diyerek işlemleri bitirebilirsiniz. Bu işlem hem root dosyası hemde CWM kurulumudur. Eğer telefon açılmama durumu olursa lütfen Recovery modundan Wipe data factory reset ve Wipe partition sonrasıda ise Reboot now sistem diyerek telefonunuzu yeniden başlatın.

Adım adım Cyanogenmod 4.4.4 Kitkat kurma 
 
NOT: Recovery modda aşağı yukarı işlemleri için ses açma ve kapama, seçme işlemlerini menü tuşundan, geri çıkma işlemleri ise açma kapama tuşu ile yapılmaktadır. Dilerseniz dokunmatik özelliğinide kullanabilirsiniz.

Ses Açma + Menü + Açma Kapama tuşuna basarak recovery modunu açın.

Öncelikle Wipe Data/Factory Reset seçeneğine tıklayın. Sonra Wipe Cache Partition (Optional)yaparak formatlama işlemlerini bitirin.

Recovery modda bulunan İnstall Zip from SD card Seçeneğini tıklayarak hafıza kartına attığımız Cyanogenmod  dosyasını seçerek evet diyoruz. 

Bir süre bekledikten sonra kurulum bitecektir ve tekrar İnstall Zip from SD card diyerek içine attığımız Google programlarını barındıran Gapps.zip dosyasını seçerek tekrardan evet diyerek işlemi bitiriyoruz. 

Böylelikle telefonunuzda artık Cyanogenmod 11 ( 4.4.4 Kitkat ) kurulu olmuş olacaktır. Telefonunuz uçmaya hazır.3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!