This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy Note Edge için Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi sızdırıldı!

Detaylı İlk İnceleme Orbay B.

Samsung'un şuanda piyasadaki tek ve ilk kavisli ekrana sahip telefonu Galaxy Note Edge bir çok kişi tarafından beğenildi ve artık ülkemizde de satılıyor. Henüz Lollipop güncellemesi almayan Galaxy Note Edge kullanıcıları için sevindirici bir haber geldi. Galaxy Note Edge için Android 5.0.1 Lollipop firmware'i sızdırıldı. 

galaxy note edge 795x350
Galaxy Note Edge / © Samsung

XXU1BOA2 yapı numarasına sahip Android 5.0.1 sürümüyle TouchWiz'li Lollipop sürümüne kavuşan Galaxy Note Edge için sızdırılan firmware SM-N915FY (Avrupa) ve SM-N915F modellerine yüklenebiliyor. Eğer Note Edge sahibiyseniz aşağıdaki talimatları takip ederek cihazınıza Android 5.0.1 Lollipop sürümünü yükleyebilirsiniz.

Firmware detayları:
Model adı: Galaxy Note Edge
Model numarası: SM-N915FY ve SM-N915F
Ülke: Genel (TÜrkçe mevcut)
Versiyon: Android 5.0.1 Lollipop
Yapı Numarası: XXU1BOA2
Diğer: KNOX mevcut değil, bu sayede başka sürümleri rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

note edge lollipop
Galaxy Note Edge / © Samsung

YÜKLEME TALİMATI

Uyarı! Bu işlemin bir hata durumunda telefonunuza zarar verebileceğini ve telefonunuzun yedeğini almanızı tavsiye ettiğimizi hatırlatırız.

İNDİRİLECEK DOSYALAR 

1. Odin

2. Sızdırılan Firwmware

 

Profesyonel Tavsiye! Devam etmeden önce bir önlem olarak dilerseniz adb komut sistemiyle pit dosyanızın yedeğini alabilirsiniz. Bunun için;

adb shell su -c "dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/sdcard/My-N9005.pit bs=1 skip=17408 count=4244"
adb pull /sdcard/My-N9005.pit 

YÜKLEME İŞLEMİ 

 

1. Öncelikle telefonunuzda USB Hata Ayıklama modunun aktif olduğundan emin olun. Bunun için sırasıyla; Ayarlar >> Geliştirici Seçenekleri >> USB Hata Ayıklama modunu aktif edin.

2. İlk olarak indirdiğiniz Odin ve ROM dosyalarını bir klasöre çıkartın.

3. Telefonunuzu kapatın ve Download moduna geçirin. Bunun için; Menü tuşu + Açma/Kapama TUşu ve Ses Kısma tuşuna aynı anda basılı tutun.

4. Odin uygulamasını fareyle sağ tıklayarak "yönetici olarak" çalıştırın ve telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın, Odin'in telefonunuzu algılayana kadar bekleyin ve tanıdığından emin olun (tanıdığında ID:COM alanı mavi renkte olacak.)

5. Odin'de aşağıdaki gibi Auto-Reboot, F.Reset Time ve Re-Partition bölümün İŞARETLİ olduğundan emin olun.

odin
Yükleme Talimatı / © Odin

 6. İndirdiğiniz sıkıştırılmış Firmware dosyasınının içindeki .tar formatındaki dosyaları yukarıdaki resimdeki gibi belirtilen alanlara ekleyin ve Start düğmesine basarak yüklemeyi başlatın.

Yükleme işleminden sonra cihaz açılmaya başlar ve bu işlem ortalama 5-15 dakika arasında sürebilmektedir. Sonrasında Samsung Galaxy Edge ile Android 5.0.1 Lollipop'un keyfini çıkarabilirsiniz.

Görüşlerinizi bekliyorum, Teşekkürler..

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!