This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S3: 10 Temel Tavsiye ve İpucu

Samsung Galaxy S3  piyasaya sürüldüğünde hızlı işlemcisi ve şık ekranının cazibesine kapıldık ilk etapta. Android telefonların ulaştığı en son noktalardan birisi olan bu cihazın tasarımı ve hızına biraz fazla kaptırdığımız için telefon ile beraber gelen bir çok özelliği tanıma ve de tanıtma fırsatına pek erişemedik doğrusu. Bu yazıda Samsung Galaxy S3’ün kullanıcılarnın bile farkında olmamış olma ihtimali şüphesi taşıyan özellikleri hakkında konuşuyor olacağız.

Not: Blog girişi içerisinde yer alan bazı açıklamalar Samsung Galaxy S3 cihazının dil seçeneklerinin İngilizce’ye ayarlı olması koşuluyla daha iyi takip edilebilecektir.

Günlük Brifing Alın

Haberleri yakından takip eden bir kullanıcı iseniz o zaman ‘Alarm types (Alarm seçenekleri)’ içerisinden ‘briefings’i işaretleyin. Böylece telefonunuz size günün öne çıkan başlıklarını gösterecek.

İzlediğiniz Videoyu Sabitleyin

Galaxy S3’ün Pop-up Play özelliği ile çalışan bir uygulamanın üzerinde istediğiniz gibi video izlemenin keyfi yaşanabiliyor. Bunun yanında izlemekte olduğunuz videonun hiçbir şekilde (yanlışlıkla herhangi bir tuşa basma sonucunda bile) kapanmamasını istiyorsanız video başladıktan sonra açma kapama tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Kulaklarınızı Kullanın

Gelen aramaları düşünülebilecek en kolay şekilde cevaplandırmaya yarayan Motion Control özelliği ile telefonunuz çaldığında herhangi bir tuşa basmaya gerek kalmadan doğrudan kulağınıza götürmeniz karşı tarafa sesini duyurmaya yetiyor.

Avuç içi ile Müziği Susturun

Yine Motion Control ile gelen başka bir özellik: Çalmakta olan bir parçayı Galaxy S3’ü avuç içinizde kavradığınızda durdurabilmeniz.

Sesiniz ile Kamerayı Kontrol Edin

Özellikle herkesin içine sinebilecek bir grup fotoğrafı çekmenin zorluğuna çare için faydalı olabilecek bir başka orijinallik ise Galaxy S3’e ‘shoot’ yani fotoğrafı çek dendiğinde S3’ün deklanşörüne kendiliğinden basıvermesi.


Özel Titreşimler Yaratın

Gelen aramalarda kullanılmak üzere telefon rehberindeki herkese özel farklı titreşim seçenekleri tahsis etmek mümkün.

Ekran Görüntüsü Alın

Bir çok akılı telefonda ekran görüntüsü almak kolay fakat Galaxy S3 cihazında ise çok ama çok zahmetsiz. Tüm yapılması gereken ekrana avuç içi ile dokunmak.

Sesi arttırın

Eğer telefon görüşmelerindeki ses yüksekliği sizi tatmin etmiyorsa telefonda konuştuğunuz kişinin ekranda gösterilen kontak numarasının yanında yer alan ses imlecini kullanabilirsiniz.

Arama Kalitesini Optimize Edin

Samsung Galaxy S3’ün en ilginç özelliklerinden bir tanesi her iki kulağınız için ayrı ayrı yaptığı arama optimizasyon ayarlaması. S3 böylece kulaklarınızın belli bir aralık ve sıklık ile ne kadar iyi duyduğunu kendince test ediyor ve sonrasında da her iki kulak için ayrı ayrı ekolayzer oluşturuyor. Bu özelliği etkinleştirebilmek için ise settings –> call sound EQ settings –> personalized EQ sıralamasını takip etmeniz gerekiyor.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!