This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Galaxy S3 için Android 4.3 güncellemesi yeniden başladı

Samsung'un Android 4.3 güncellemesini eline yüzüne bulaştırması ve güncelleme sonrasında yaşanan sorunlar için düzeltilmiş versiyonunun dağıtımının geç kalmasını daha önce de konu etmiştik. Takip edenlerin bileceği gibi bazı ülkelerde Galaxy S4 sahipleri yeni 4.3’ü almaya başlamışlardı. Ve nihayet Galaxy S3 (GT-I9300) için hataları giderilmiş 4.3’ün dağıtımına bugün itibarıyla Avrupa'nın bazı ülkelerinde başlandı.

galaxy s3 10 millionen
Sonunda 4.3'ün S3 için yenilenmiş versiyonu dağıtılmaya başlandı / © AndroidPIT

İngiltere ve İrlanda’daki kullanıcılar sonunda Galaxy S3’leri için uzun süredir bekledikleri düzeltilmiş 4.3’lerine kavuşuyorlar. 28 Kasım’da bir araya getirilen çözümün derleme numarası: I9300XXUGMK6. Diğer ülkelerde yakın zamanda derleme numaralarına kavuşacaklar ve sizi haberdar edeceğiz. Bu hataları kısmen düzeltilmiş güncelleme sayesinde, uyku ve aksama gibi sorunlar giderilmiş görünüyor ve bellek durumu da daha iyi ancak galeri gene paylaşılmaya çalışıldığında kendi kendini kapatıyor.

android 4 3 samsung galaxy s3
Kusursuz değil ama kesinlikle ilk halinden daha iyi / © AndroidPIT

Başlangıç seviyesi için Samsung, kusursuz olmasa da, kabul edilebilinir bir iş çıkardı diyebiliriz. Bazı kullanıcılar güncellemeyle ilgili benzer sorunları bildirmeye ne yazık ki devam ediyorlar. Hatta yeni sorunlar bildirenler bile var. Ancak sorunların birçoğu görünüşe bakılırsa çözülmüş. İngiltere’deki Samsung Mobile’ın Facebook sayfasındaki iletilerden biri “sanırım bir sorunu çözdünüz ve diğeriyle yerini doldurunuz” (Mandy Churchman-Johns) derken bir diğeri “bir önceki güncellemeden daha kötü olamazmışçasına tekrar güncelleşmişsiniz” (William Henry Moore) şeklinde. Şu an en büyük Android üreticilerinden birinin müşterilerinden duymak istedikleri tam da bu olmasa da, gene de bir gelişme söz konusu.

Sizi Türkiye’de olacak gelişmelerden haberdar edeceğiz. 

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!