This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 9 comments

Samsung Galaxy S3 için Android 4.3 güncellemesi resmen başladı!

Samsung Galaxy S3’ün uluslararası versiyonunu kullanan arkadaşlara iyi haber: görünüşe bakılırsa, dün sızan Android 4.3 Jelly Bean test sürümü, Samsung tarafından bugün yayınına başlanan nihai sürüm ile aşağı yukarı aynı. Ne yazık ki bu, resmi sürümün, test sürümündeki gibi eksik parçalarla geleceği anlamına da geliyor.

android 4 3 samsung galaxy s3
© AndroidPIT

Samsung’un geçtiğimiz yılki amiral gemisi modeli için hazırlanan test yazılımının İnternet’te dolaştığını dün duyurmuştuk (haberimiz için tıklayın). Görünüşe bakılırsa, Samsung için ya Android 4.3 güncellemesinin test sürümü ile nihai sürümü aynıydı ya da şirket bu test sürümünü nihai sürüm haline getirme kararı aldı. Dolayısıyla resmi güncelleme artık yayınlanmış durumda ve uluslararası dağıtımın da kısa sürede başlamasını bekliyoruz.

Dün sızan test sürümü ile nihai sürüm arasında çok fazla fark görünmüyor. Bu güncelleme sadece Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini değil, aynı zamanda daha önce sözü verilen Galaxy Gear akıllı saat ile uyumluluk paketini de içeriyor. Hem teknik kısımda, hem de kullanıcı arayüzünde çok sayıda değişiklik yapılmış görünüyor; özellikle Ayarlar uygulaması, Galaxy S4 ile çok benzer olan, sekmelere ayrılmış bir kullanıcı arayüzünü beraberinde getiriyor. Çekirdek kullanıcı arayüzü de, Galaxy S4’ün görünümü ile eşlenecek şekilde güncellenmiş.

Her zaman olduğu gibi, böyle geniş çaplı yazılım güncellemeleri aşamalı olarak yayınlanıyor. Dolayısıyla bu güncellemenin herkese ulaşması biraz zaman alabilecek. Güncelleme 900 MB ölçüsünden daha büyük olan, Samsung Kies üzerinden de kurulabilen bir paket olarak geldi.

9 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!