This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S3 Apple’ın Kalesi Amerika’da iPhone’u Geçti

iPhone 4S Apple tarafından anavatanı olan Amerika’da piyasaya sürülmesinden bugüne kadar dünyanın en büyük akıllı telefon piyasası olan Amerikan piyasasının aslan payını kimseye kaptırmamıştı. Fakat Samsung’un göz kamaştıran Android telefonu Galaxy S3 son 4 ayı kapsayan zaman dilimini gösteren bir analize dayanarak iPhone 4S’in tacını elinden aldı.

Amerika orjinli Canaccord Genuity araştırma firmasından elde edilen istatistiki bilgiye göre Galaxy S3 cihazı Amerika’daki en büyük dağıtıcı firmaların en çok işlem yaptığı akıllı telefon oldu.

Apple’ın lokomotif ürünü iPhone 4S’in son aylardaki satış performansının düşmesinin temel nedeni iPhone 5’in kısa zaman sonra piyasaya sürülecek oluşu ve potansiyel yeni iPhone tüketicilerinin beklemede olması. Ama yeni ürünlerin çıkışını beklemek teknoloji piyasasının olmazsa olmazı. Bu yüzdendir ki Samsung’ın başarısını hele ki Apple’a karşı büyük bir patent davasını kaybetmek üzere olduğu zor bir ortamda takdir etmek gerekiyor. Zira Apple’ın düdüğünü istediği gibi çaldığı Amerikan Akıllı Telefon  Pazarı’nda böyle bir başarı elde etmek her babayiğidin harcı değil.

Öte yandan aşağıda detaylarını görebileceğiniz analizin sonuçlarına göre içerisinde Motorola Droid RAZR Maxx ve HTC One S’in ön plana çıktığı diğer Android telefonların satış performansı da gayet yüksek

Bakalım iPhone 5’in piyasaya çıkışı yukarıdaki tabloyu nasıl değiştirecek. Bu arada Nokia tarafından dün New York’da tanıtılan yeni Lumia 920 ve 820’yi de kesinlikle takip etmek lazım.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!