This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S3’deki Tehlikeye Hemen Çare Buldu.Peki ya Diğerleri?

 Dün itibariyle bizim haber portalımız da dahil olmak üzere dünyanın bir çok teknoloji platformundan flaş olarak geçilen Samsung’un Touchwiz arayüzü kullanan akıllı telefonlarının kolayca hacklenebildiği haberi üzerine hemen harekete geçen Samsung ilgili sıkıntıyı Galaxy S3 cihazlarında giderdiği yönünde açıklama yaptı.

 USSD kodlarının iziniz paylaşımından ortaya çıkan problemi Galaxy S3 cihazlarda ortadan kaldıran Samsung bu cihazın kullanıcılarına en son OTA güncellemesini en kısa zamanda etkinletirmelerini tavsiye ediyor. 

Bu noktada akla gelen ilk soru ise Galaxy S2 ve Galaxy Beam gibi diğer Touchwiz’li cihazlara yönelik güvenlik kaygılarını tamamiyle ortadan kaldıracak bir çözüme ne zaman ulaşılabilecek? İşin ilginç bir tarafı ise daha önce bilinmeyen Samsung’un Touchwiz arayüzlü cihazlarının bu hassasiyetinin ne yönde istismar edilebileceğnin artık tüm korsanlar tarafından biliniyor olması. Konu hakkında bildiklerimizi ve de tavsiyelerimizi paylaştığımız bir yazımıza bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!