This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Samsung Galaxy S3’den Sonraki Modelde Kullanacağı İşlemciyi Test Etti

Samsung’un Galaxy S4 üzerinde çalıştığı dedikodusu firma tarafından kısa bir süre önce yayınlanan resmi bir açıklama ile son bulmuştu. Yeni bir Galaxy S ürününü yakın zamanda piyasaya sürmeyi planlamadığını duyuran Samsung tarafından tasarlanan bir cihazın performans raporlarının basına sızması ise bu sefer: 'Samsung acaba yeni bir Nexus ürünü üzerinde mi çalışıyor?' sorusunu akıllara getirdi.

Samsung TE4 kod isimli bu cihazın sızan test raporlarında yer alan donanıma göz attığımızda karşımıza 1.7 GHz’lik çift çekirdekli Exynos 5 Cortex-A15 ile Mali –T604 işlemcileri çıkıyor.

Exynos 5 ile Samsung birlikteliği uzun zamandır üzerinde spekülasyon yapılan bir konu. Bu sene içerisinde Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarından bir tanesinin içerisinde bu işlemcilerin kullanılacağı beklentisi boşa çıkmış olsa da yukarıdaki fotoğrafa yansıyan TE4 kod isimli cihazın pekala yeni bir Samsung akıllı telefon içerisinde kullanılması ihtimali var.


Şu anda tamamiyle dedikodu olmaktan ileriye gidemeyecek olan söylentilere göre Samsung yeni nesil Nexus cihazların üreticilerinden birisi olmaya devam edecek Motorola’nın Google tarafından satın alınmasından sonra bu noktada mevcut görüntü değişecek mi göreceğiz. Ama kesin olan bir şey var ki o da Samsung’un yeni cihazlarından bir tanesinde yukarıda adı geçen işlemcilerden bir tanesini kullanma ihtimalinin gerçekten yüksek olduğu.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!