This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S3 - Genel Arama Fonksiyonu Devredışı Kalıyor

 

Genel arama fonksiyonları güzel bir özellik oluyor. Uygulama olsun, resim olsun, müzik olsun veya internette arama olsun - sadece aradığınızı yazdığınızda anında bulmak tabletlerde veya akıllı telefonlarda yardımcınız oluyor. Evet bu özelliği sadece Windows bilgisayarınızdan tanımıyorsunuz. Android akıllı telefonlarıda bu fonksiyonu sunuyor. Fakat Samsung Galaxy S3 cihazı bu güzel özelliği yakında artık sunmayacak.

Böyle bir yaygın özellik için hıç akla gelmese de, Apple bu fonksiyonun patentine sahip ve Androidin hayatını zorlaştırıyor. Galaxy Nexus cihazının ardından sıra Galaxy S3 cihazına gelmiş bulunuyor. Yeni bir güncellemeyle (“istikrarlıık güncellemesi” olarak tanımlanmış) genel arama fonksiyonu enternasyonal Galaxy S3 cihazı için devre dışı kalacak.

En geç Android 4.1 güncellemesiyle genel aramanın yeniden Galaxy S3 ile kullanılacağını belirtmek lazım. Bunun için Galaxy Nexus örneğini sunabiliriz. Cihaz ABD’de kısa bir süre için yasaklanmıştı belirttiğimiz patent yüzünden ve Jelly Bean güncellemesi ile yeniden satışına başlanılmıştı.

Google Now aramasını kullanan Jelly Bean cihazlarının neden bu patent dışında kaldığını ise pek anlamış değiliz. Çünkü Google Now ile cihazdaki dataları aramak mümkün. Tek bildiğimiz, patent işlerinin akıl almaz bir şekilde karışık ve mantıksız olduğu.

 

Kaynak: pocketnow.com

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!