This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 1 Comment

Samsung Galaxy S3 için en iyi 10 ücretsiz uygulama

Tüm zamanların en başarılı Android telefonu olan Samsung Galaxy S3, halen akıllı telefon dünyasının önde gelen oyuncularından biri. Samsung’un, S3’ün piyasaya sürmesinden sadece 10 ay sonra, geçtiğimiz Mart ayında Galaxy S4’ün lansmanını yapmasından bu yana, çok sayıda Android kullanıcısı üst modeli atlayıp, S3 telefonlarını kullanmaya devam ediyor. Eğer siz de bu kullanıcılardan biriyseniz ve telefonunuz için en iyi ücretsiz uygulamaları arıyorsanız, burada sizler için hazırlanmış bir en iyi ücretsiz uygulamalar listesi bulacaksınız.

galaxy s3 10 millionen
© AndroidPIT

Facebook ve Twitter gibi en yaygın uygulamaların yanında, bazı uygulamalar S3’ün özgün boyutuna ve biçimine kusursuz bir uyum ile kendilerini gösteriyorlar. Örneğin telefonun geniş ekranı, cihazı bir e-okuyucu için son derece verimli kılıyor. Listedeki uygulamalardan bir çoğunun Türkçe dil desteği bulunmasa da, bunlar gayet basit arayüzleri sayesinde minimum İngilizce bilgisiyle kullanılabilecek olan uygulamalar. 

Sizler için bu “son derece uyumlu” uygulamaların 10 tanesinden oluşan bir liste hazırladık. Favori uygulamalarınızdan birini atladığımızı mı düşünüyorsunuz? Bu durumda, aşağıda yorumlardan bize düşüncenizi iletebilirsiniz.

1. AirDroid

AirDroid şu anda Google Play üzerindeki en kullanışlı ve en hünerli uygulamalardan biri. Bu uygulama, S3’ünüzü (ve eğer varsa, diğer Android uyumlu cihazlarınızı), telefonunuzun veri bağlantısı vasıtasıyla masaüstünüzden çalıştırmanıza olanak tanıyor. AirDroid ücretsiz bir uygulama.

2. Snapdragon BatteryGuru

Android telefonların en bariz sorunlarından bir tanesi pil ömrü. Snapdragon BatteryGuru’yu indirdiğinizde, bu uygulama, diğer uygulamaları ve Wi-Fi özelliğini nasıl kullandığınızı baştan aşağı öğreniyor (ki bu en fazla dört gün alıyor) ve uygulamalarınızın sadece siz istediğiniz zaman aktifleşmelerini ve güncelleme yapmalarını sağlayarak, uygulama ayarlarınızı yönetiyor.

airdroid snapdragon ss
Solda Airdroid, sağda Snadragon BatteryGuru'dan birer ekran görüntüsü. / © Google Play

3. Chrome Tarayıcı

Bu kadar zaman geçtikten sonra dahi, mobil browser seçimimiz Google Chrome. Uygulamanın Chrome hesabınıza kolayca entegre olması, siz iş başındayken masaüstünde başlatmış olduğunuz çalışmanızı kolayca devam ettirmenizi sağlıyor.

4. Jelly Bean Keyboard

Android pazarındaki en iyi klavye halen Swiftkey olsa da, Jelly Bean Keyboard ilerlemesine hızla devam ediyor. Ücretsiz olmak gibi son derece büyük bir avantaja sahip olan bu uygulama, mesajlaşma stilinizi öğrenip, Swiftkey benzeri otomatik sözcük tahmini seçeneği sunuyor.

chrome jellybean keyboard
Solda Chrome'dan, sağda Jelly Bean klavye uygulamasından birer ekran görüntüsü! / © Google Play

5. Amazon Kindle

Galaxy S3 neredeyse bir Kindle olacak kadar büyük; öyleyse neden bir Kindle olarak kullanılmasın? Kindle uygulaması bir milyondan fazla kitap, dergi ve gazete içeriyor. Bu uygulama sayesinde, Kindle kullanmanıza gerek kalmıyor.

6. Pocket

Pocket, S3’ün muazzam grafik görünümü ve geniş ekran ölçüsü için kusursuz bir uygulama. Bu uygulama sayesinde makale ve web sayfalarını - çevrimdışı durumda olsanız dahi - daha sonra okumak üzere kaydedebilirsiniz.

kindle pocket
Solda Kindle, sağda ise Pocket'tan birer ekran görüntüsü. / © Google Play

7. Google Drive

Cloud tabanlı en iyi sözcük işlemcisi olan Google Drive’ı indirmek, her Android kullanıcısı için akıllıca olacaktır. Galaxy S3’ün geniş ekranı, Jelly Bean Keyboard ile birlikte, çalışma halindeyken doküman yazmanızı ve bu dokümanlara daha sonra ulaşmanızı olanaklı kılıyor.

8. Google Keep

Bir Google ürünü olsa da, daha az bilinen bir uygulama olan Google Keep, hızlı notlar almak, hatırlatmalar kurmak ve fotoğraflar kaydetmek için harika bir uygulama. Son derece estetik arayüzü nedeniyle, Google Keep’i diğer not-alma uygulamalarına tercih ediyoruz.

drive keep
İşte iki Google uygulamasının ekran görüntüleri. / © Google Play

9. Pixlr

Galaxy S3’ün en iyi özelliklerinden biri kamerası. Hareketli çekim yetenekleri ve paylaşım kolaylığı nedeniyle, çok sayıda kullanıcının yalnızca kamera yetenekleri için S3 satın almış olması kuvvetle muhtemel. Bunun anlamı, Pixlr gibi yüksek kalite bir fotoğraf düzenleyicisi bir gereklilik. Pixlr ile seçtiğiniz herhangi bir fotoğrafa filtreler, efektler, çerçeveler ve etiketler uygulayabilir ve fotoğrafları istediğiniz çözünürlükte kaydedebilirsiniz.

10. Alarm Clock Xtreme

Eğer uyku düzeniniz kış uykusuna yatmış bir boz ayıyı andırıyorsa, Alarm Clock Xtreme uygulamasını düşünseniz iyi olur. Bu uygulama, ses kontorlü ve erteleme işlevi de dahil olmak üzere, bir çalar saate ilişkin neredeyse her şeyi kişiselleştirebilmenize olanak sağlıyor. Eğer sabahları uyanamıyorsanız - ya da mazoşistseniz - alarmı kapatabilmenizden önce sizin için zor matematik problemleri oluşturan Alarm Clock Xtreme’i indirebilirsiniz. Bize güvenin: Uyanacaksınız.

pixlr alarm clock
Solda Pixlr, sağda sizi en derin uykularınızdan uyandırmayı vaat eden Alarm Clock Xtreme. / © Google Play

Kaynak: Mashable

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!