This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares No comments

Samsung Galaxy S3 İçin Resmi Jelly Bean Güncellemesi ve İncelemesi

Önceki günkü haberimizden de hatırlarsınız, Galaxy S3 için uzun süredir beklenen Jelly Bean güncellemesi yayınlanmaya başladı. İlk olarak Polonya pazarında yayınlanan sürümü siz de başka bir yolla telefonunuza indirebilirsiniz.

Ben 774 MB'lık zip dosyasının içinde indirdiğim Jelly Bean güncellemesini  Sammobile.com sitesinden indirdim. Yaklaşık 3 saatimi aldı ve ilk olarak Odin'i yüklemem ve telefonun fabrika ayarlarında çalışıp çalışmadığından emin olmam gerekti. Eğer resmi güncellemeyi beklerseniz WiFi'dan herhangi bir datayı taşımaya gerek kalmaksızın yükleyebilirsiniz.

Güncellemeyi yükledikten sonra güncellemeyi ayarlama yapmadan evvel güvenli moda koymam gerekti. Sonrasında her şey seyrinde gitti.

İlk etapta Jelly Bean özellikleri direkt gözüme çarptı. Benim için en çarpıcı olan şey bildirimler kısmının çok daha zengin içerikli olmasıydı. Samsung'un yeni bildirimler çubuğuna favori kişilerinizi, uygulamalarınızı ya da ayarlarınızı koyabiliyorsunuz. Bir başka yararlı özellik ise engelleme modu. Bu size bildirimleri ve uyarıları engellemenizi ve sadece belirlediğiniz kişilerden gelen aramaları kabul etmenizi sağlıyor.

Bu arada, Google Jelly Bean güncellemesinde "Project Butter"'ın telefona daha çok akıcılık getireceği sözünü vermişti ama telefon güncellemeyi yüklediğimden önceki hali kadar hızlı çalışıyor. İki saat kadar sonra enerji tasarrufu konusunda da nasıl bir gelişme olduğu konusunda kesin bir kanıya varamadım. Batarya birazcık daha uzun gidiyor gibi ama hepsi bu.

Jelly Bean'in en ön plandaki yeni özelliği tabii ki Google Now - Google'ın Siri tarzındaki -restoran öneren, geleceği tahmin eden- sesli komut sistemi. Bu hizmeti S3'te tam kavrayabilmek için ileriki haftalarda test etmem gerekecek ama şimdiye kadar iyi çalışıyor.

Bu sadece Jelly Bean'in Galaxy S3 için olan güncellemesinden bir bukle. Gelişmeleri sizle paylaşmaya devam edeceğiz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!