This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S3 Key Lime Pie için de gözde bir cihaz olacak

Samsung Galaxy S3 henüz bir yaşında olsa da, bir sonraki sürüm olan Samsung Galaxy S4’ün piyasaya çıkışı halihazırda ilan edilmiş durumda. Galaxy S4’ün Samsung’un yeni amiral gemisi olarak raflarda yerini almasıyla birlikte, S3’ün saltanatı sessiz bir şekilde sona erecek.

Galaxy S3 Cyanogenmod
Samsung Galaxy S3. / © AndroidPIT

Buna karşın, bu durum Samsung Galaxy S3’ün harika bir cihaz olması gerçeğini değiştirmiyor. Zira, piyasadaki en iyi akıllı telefonunun hangisi olduğunu görmek adına, Samsung Galaxy S3, iPhone 5, LG, Nexus 4, Nokia Lumia 920, HTC One X and Motorola DROID RAZR MAXX HD arasında geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir karşılaştırmada, kazananın Galaxy S3 olduğunu gördük. Galaxy S3’ün bu kıyaslamadaki tek büyük kusuru, nispeten heyecan verici olmayan dizaynıydı. Bu durumun Samsung Galaxy S4’te de devam edeceği söylenebilir, çünkü her iki cihaz, dizayn bakımından neredeyse birbiriyle özdeş.

Galaxy S3 sürpriz hazırlığında

Fakat eğer bu yıl Samsung Galaxy S4’e ya da bir başka yeni akıllı telefona geçiş yapmayı düşünüyorsanız, Samsung Galaxy S3’ün bazı sürprizler yapmak üzere olduğu aklınızda olsun. Geçtiğimiz günlerde sızan haberlerin, bu sürprizlerin en büyüğü, gelecek yaz ilan edilmesi beklenen bir sonraki Android sürümü olan Key Lime Pie 5.0 için Galaxy S3’ü cihaz listesinin en tepesine yerleştirmesi olarak görülüyor. Galaxy S3 bu listenin zirvesini S4 ile paylaşıyor.

Popüler ROM topluluğu CyanogenMod’un kısa süre önceki bir incelemelerinde S4 konusunda temkinli davranıp, Galaxy S3’ü uzun bir süre daha desteklemeye devam edeceklerinin teminatını verdiğini de unutmamak gerekir. Samsung’un Android 5.0 Key Lime Pie güncellemesini alması biraz zaman alacak olsa da, CyanogenMod’daki geliştiricilerin, mümkün olduğu kadar çabuk bir biçimde, Galaxy S3 için özgün ROM’lar geliştireceğinden emin olabilirsiniz.

Samsung Galaxy S3 halen son derece güçlü bir akıllı telefon ve Android 5.0 Key Lime Pie uğultuları yavaş yavaş artarken, uzun bir süre daha popüler bir seçenek olmaya devam edecek.

Kaynak: TEKRIEG

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!