This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S3 Modeli 20 milyon Adet Satışla Rekor Kırdı

En son açıklanan rakamlara göre dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Amerika’da birincilik tahtına oturan Samsung Galaxy S3, global pazarlarında lideri olduğunu çıktığı günden bu tarafa elde etmiş olduğu 20 milyonluk satış adedi ile ispatlamış oldu.

Samsung tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Samsung Galaxy S3 sadece 100 günlük bir süre içerisinde 20 milyon gibi akıl almaz bir satış başarısını yakaladı. Bu rakam aynı zamanda firmanın günde 200 bin Galaxy S3 sattığı anlamına geliyor. Bu performans firma ürünlerinde geçmişte aynı başarıyı yakalamış olan Galaxy S’den üç kat Galaxy S2’den ise 6 kat daha hızlı.

Samsung’dan yapılan açıklamaya göre 20 milyon adetlik Galaxy S3 satışının bölgesel dağılımı aşağıdaki gibi gerçekleşmiş:

Avrupa: 6 milyon adet
Asya: 4.5 milyon adet
Kuzey Amerika: 4 milyon adet
Kore: 2.5 milyon adethttp://www.androidpit.com.tr/tr/android/blog/post/form


Yukarıdaki tabloya bakıldığında nüfusu 50 milyonu ancak bulan Güney Kore’nin Samsung için ne kadar önemli bir pazar olduğunu koyuyor. Günün birinde ülkemizin yukarıdakine benzer satış rakamlarına ulaşabilecek bir Türk teknoloji firması çıkarabilmesini temenni ederek Güney Kore’li firmayı tekrar başarısından dolayı tebrik ediyorum.

 

Dipnot: Güney Kore ve  diğer Asya ülkelerinin öne çıkan teknoloji firmalarının gelişme hikayesi ile Türkiye'nin Fatih Projesi ile global tablet bilgisayar piyasasında söz sahibi olma arzusunun karşılaştırıldığı yazımıza bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!