This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Samsung Galaxy S3 Satışları 10 Milyon Adet Hedefini Geride Bıraktı

Samsung Galaxy S2'nin rekorlar kıran satış başarısının ardından Samsung Galaxy S3 üzerinde çok büyük bir beklenti oluşmuştu. Bu anlamda geride bırakmış olduğumuz Mayıs ayı içerisinde piyasaya sürülmüş olan bu ürünün güncel satış rakamlarını ve satış performansı hakkında elimize geçen bilgileri paylaşmak istedik. Samsung firmasından yapılan açıklamalara göre mevcut satış rakamları beklentilerin ötesine geçmeyi başarmış durumda.
 

Samsung'un CEO'sunun ürün piyasaya ilk çıktığındaki öngörüsü firmanın bu üründe Temmuz sonuna kadar 10 milyon adetlik satış performansını yakalayacağı yönündeydi. Fakat Temmuz'un son haftasına girdiğimiz gün itibari ile bu satış rakamına çoktan ulaşılmış görünüyor.

Samsung satış rakamları hakkında henüz net bir bilgi açıklamış değil. Tüm bildiğimiz satış rakamının Temmuz ayı sonlanmadan 10 milyon adet tahminini geride bırakmış olduğu. Bu rakam günde 190.000 adetlik bir satış performansı demek anlamına geliyor ki bu neresinden bakılırsa bakılsın çok yüksek bir satış hacmi.

Cihazın satışlarında yaşanan en büyük sıkıntı ise telefona gösterilen ilgi ve alaka ile oluşan yüksek talep sonucu oluşan bazı gecikmeler. Buna ilaveten Apple'ın bundan daha önce alışkanlık haline getirdiği yeni ürünleri Amerika pazarına sokmama konusundaki tavrı. Fakat Samsun her iki zorlukla da baş etmeyi başararak kısa sürede istikrarlı bir başarı elde etti.

Samsung'un bu rekor başarıyla başlamış olduğu Galaxy S3 ürününün satış performansının kısa ve ortada yavaşlamadan devam edeceğini düşünüyoruz. Bu anlamda Samsung'un yakalamış bu başarı aynı zamanda bu kadar büyük ölçekteki satışların sadece Apple' a mahsus olmayacağının da göstergesi olmaya devam edecektir.

 

Fotoğraf hakları: cdn4.mos.techradar.com

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!