This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S3 ve S4 Ekim ayında Android 4.3 ile güncellenecek

Samsung, Berlin’de düzenlenmekte olan IFA 2013 teknoloji fuarı bünyesinde düzenlediği etkinlikte yeni tableti Galaxy Note 3 ve yeni akıllı saati Galaxy Gear’ın lansmanlarını yaptı. Etkinliğin yıldızları bu iki cihaz olsa da, Samsung, Galaxy S3 ve Galaxy S4 akıllı telefon kullanıcılarını çok yakından ilgilendiren bir haber de verdi. Buna göre, hem Galaxy S3, hem de Galaxy S4, Ekim ayında Android 4.3 güncellemesini alacak.

s3 s4 front focus
Galaxy S3 ve S4. Android 4.3 güncellemesi her iki cihaz için Ekim ayında gelecek. / © Hersteller/AndroidPIT

Özellikle S3 kullanıcıları güncelleme için yaklaşık bir ay daha beklemek zorunda kalacak olsa da, bu son derece iyi bir haber. Galaxy Note 2’ye gelince; Samsung, Note 2 üzerine herhangi bir şey söylemedi. Bu da, cihazın lansmanından bu yana henüz kapsamlı bir güncelleme almak için bir süre daha beklemesi gerektiği anlamına geliyor. Bu durum, bütün bir fablet pazarını omuzlarında taşıyan bir amiral gemisi cihaz için bir hayal kırıklığı olan bu durumun kullanıcıların eleştirisini hak ettiği söylenebilir.

Teknik yenilikler

Android 4.3 güncellemesi, OpenGL 3.0 desteği, Bluetooth 4.0 LE, Wi-Fi kapalı olsa da her zaman açık olacak Wi-Fi yer bildirimi, daha fazla dil desteği ve performans geliştirimleri gibi, daha ziyade teknik değişiklikler içerecek. Bu yeni özelliklerin bazılarını Galaxy Note 3’te de görmeyi bekliyoruz.

Kaynak: Sammobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!