This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Samsung Galaxy S4 ile hayatınızı kolaylaştıracak 10 tavsiye

Samsung Galaxy S4 muhtemelen bugüne kadar çıkmış en özellikli akıllı telefon. Smart Stay ve Air Gestures gibi hayranlık verici özelliklere ek olarak, Galaxy S4, pil ömrünü uzatan, istenmeyen aramaları ve bildirimleri engelleyen ve yalnız başınıza seyahat ederken güvende kalmanızı sağlayan birçok yararlı özellikle dolu. Samsung Galaxy S4’ü daha efektif kullanmak için en iyi 10 tavsiyeyi sizler için derledik.

galaxy s4 tipps 9
© AndroidPIT

1. Touchwiz duraklamasını azaltma

Eğer S Voice uygulamasını çok sık kullanmıyorsanız, bu uygulamayı kapattığınızda çok daha akıcı bir Touchwiz deneyimi yaşadığınızı göreceksiniz. Home butonuna tıkladığınızda Home ekranınızın açılmasının geciktiğini fark ettiniz mi? Bunun nedeni Galaxy S4’ünüzün S Voice uygulamasını başlatamya çalıştığınızı düşünüyor olması olabilir. Geçişi hızlandırmak için S Voice uygulamasını açın ve “Home anahtarı ile aç” seçeneğini kapatın.

2. Pil ömrünü uzatma

Evet, sadece yüzde 10’luk bir pil ömrü kalmış durumda ve önünüzde uzun bir gece var. Ne yaparsınız? Çok kolay: Galaxy S4’ünüzün pil ömrünü arttırmak için tek yapmanız gereken Güç Tasarruf Modu’nu açmanız. Bu seçeneği Hızlı Ayarlar bildirim ekranında bulabilirsiniz.

Bu özellik işlemci güç tasarrufu ve ekran güç tasarrufu özelliklerinizi aktifleştirmenizi ve dokunsal geri besleme özelliğini kapatmanızı sağlıyor. En iyi sonuç için üçünü de kapatabilirsiniz. Eğer bu işe yaramıyorsa, veri bağlantısı özelliğini kapatın.

3. Çoklu pencere modunu aktifleştirme

Aynı anda birden fazla iş yapan birisi misiniz? O halde Galaxy S4’teki çoklu pencere modu özelliği sizin çok işinize yarayacak. Bu özellik sayesinde aynı anda iki uygulamayı kullanabilirsiniz; örneğin e-mail ve internet uygulamaları.

Bunun için geri butonuna basıl tutun ve çoklu pencere menüsü açılana kadar bekleyin, bu menü ekranın sol tarafında açılacak. Kaydırın ve eş zamanlı olarak kullanmak istediğiniz uygulamaları seçin. Bu menüye Ayarlar > Cihazım > Ekran seçimlerini de yaparak erişebilirsiniz. İyi eğlenceler!

s4 tips tricks1
Çoklu pencere modunu Ayarlar'da açınca sağdaki gibi bir çubukla karşılaşıyorsunuz! / © AndroidPIT

4. Bildirim panelini kişiselleştirme

Bildirim ekranının sağ en üst köşesinde birkaç kare ve iki oka benzeyen ikona tıklayın. Sonra da sağda beliren kalem ikonuna tıklayın. Burada tek yapmanız gereken şey en çok kullandığınız beş ayarı belirlemek için ayarların ikonlarını top 5 boşluklarına sürükleyip bırakmanız.

5. Fotoğraflarınızın kalitesini arttırma

Galaxy S4'ün doğrudan doğruya 13MP kareler çekeceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. En yüksek kalite çekim yapabilmek için, kamerayı açıp, ayarlar butonuna tıklayarak, ölçüyü 13MP için ayarlamanız gerekiyor.

s4 tips tricks2
Kaliteli fotoğraflar için ayarlarınızı değiştirmeyi unutmayın. / © AndroidPIT

6. 24 ay ücretsiz, 50 GB bulut depolama yeri alma

Bu çok kolay: ücretsiz bulut depolama yeri almak için Dropbox uygulamasını indirin ve giriş yapın. Bu kadar! 2 yıllığına 50 GB bulut depolama yeriniz oldu. Hem de ücretsiz! Çektiğiniz fotoğrafları Dropbox üzerindeki bulut depolamaya yüklediğinizde, telefonunuz kaybolsa ya da çalınsa dahi fotoğraflarınızı kaybetmeyeceksiniz.

7. Air hareketlerini aktifleştirme

Telefonunuza yalnızca sensör üzerinde elinizi hareket ettirerek yanıt vermek istiyorsanız, Air Hareketlerini aktifleştirin Bu özelliğe Hızlı Ayarlar üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

8. Ekran görüntüsü alma

Ekran görüntüsünü iki şekilde alabilirsiniz. Güç düğmesine ve home butonuna aynı anda basılı tutup ekran üzerinde avcunuzu kaydırarak bunu yapabilirsiniz. Veyahut, Ayarlar > Hareket ve jestler > Avuç hareketleri menüsünü izleyip, “Ekran görüntüsü al” özelliğini açabilirsiniz.

9. İstenmeyen aramaları engelleme

İstenmeyen kişilerin aramalarıyla rahatsız olmamak için Cihazım menüsü üzerinden “Engelleme Modu”nu aktifleştirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, tüm aramaları, bildirimleri, alarmları, hatta LEDi bile engelleyebilirsiniz. Bunu ister el ile manuel olarak, isterseniz günün belli saatlerinde erişimi engelleyerek ayarlayabilirsiniz.

s4 tips tricks3
Engelleme ve Emniyet Yardımcısı özellikleri işinize yarayabilir! / © AndroidPIT

10. Emniyet Yardımcısı modunu aktifleştirme

Eğer bir yerlerde yalnız seyahat ediyorsanız ve siz uzaklardayken bir şeyler olacağından endişeleniyorsanız bu harika bir özellik. Ses yükseltme ve alçaltma tuşlarına basılı tutarak, önceden belirlediğiniz kontaklarınıza acil durum mesajı ve ön ve arka kamerayla çekilmiş iki adet fotoğrafla birlikte kontaklarınıza bulunduğunuz yerin bilgisini de göndermiş olacak. Menü yolu: Ayarlar > Cihazım > Emniyet Yardımcısı. 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!