This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 50 comments

Samsung Galaxy S4 Android 5.0.1 Hindistan'da

Samsung'un eski amiral gemilerinden olan Galaxy s4 Android Lollipop 5.0.1 güncellemesini aldığını sitemiz üzerinden duyurusunu yapmıştık 

Samsung Galaxy S4 Android Lollipop güncellemesini dağıtmaya başladı. 
 


galaxy s4 lollipop
s4 Lollipop / © Samsung, ANDROIDPIT

Sitemiz üzerinden kurulum şeklinide anlattığımız S4 5.0.1 güncellemesi bugün Hindistana ulaşmış durumda. Ülkemizde de satışı bulunan S5 modeline Android 5.0 güncellemesini veren Samsung, böylelikle ülkemizde de kullanılan Exnyos kullanan Samsung modellerine öncellik tanımış oldu. Hala bir çok ülkede Snapdragon işlemci kullanan modellere verilmeyen Android 5.0.1 Lollipop güncellemesi yakın bir zamanda ülkemizde de OTA üzerinden güncelleme imkanını verecek.  

Samsung Galaxy S4 Android 5.0.1 kurulum rehberi  

Samsung Galaxy S4 Android 5.0.1 root ve CWM Recovery kurma rehberi  

Siz telefonunuza Android 5.0.1 kurulumu yaptınız mı ? 

50 comments

Yeni yorum yaz:
 • çok teşekküre ederim orbay bey

 • orbay bey cihazım garantili olduğu için rom olayına girmicem. ama şunu söyleyim tekrar size sorduğumda s4 e lolipop kuranların pil performansında olumlu artış var demiştiniz interntten araştırma yaptım s5 lolipop kuranların ciddi pil sorunu olğunu öğrendim demek istediğim böyle bir şey varsa veya s4 e rom kurup bataryası 4.2.2 den kötü oldu diyen varsa söylesinki 5.0.1 güncellemesi geldiğinde geri dönüşüde yok 4.2.2 ye madur kalmayalım öyle bir durum olsa samsung düzeltme güncellemesini bile 4 ay sonra verir.

 • başta orbay bey ve diğer arkadaşlar tahminen ne zaman gelecek 5.0.1 lolipop s4 lere yani daha nekadar beklicez 4.2.2 güncellemesi hindistandan sonramı verildi türkiiyeye yoksa kaç sıra var bilgisi olan söylermi

  • En az bir ayı var belkide bir buçuk çünkü daha 9505ler var onun için siz fazla beklemeyin ve modeliniz uyusuyor ise direk bu romu kurun sitemizde kurulumu mevcut

 • orbay bey lolipopta ayarlardaki arka planın beyaz olması amoled ekranlarda bataryanın çabuk bitmesine neden olur bilirsiniz. lolipopta ayarlar kısmındaki beyaz arka planı değiştirebiliyormuyuz ?

  • Hayır ancak kernel kurabilirseniz bunu yapabilirsiniz. Ama zaten bütün önlemler alınmış durumda aşırı bir şarj yeme durumu yok

   • teşekkürler malesef ben batarya kalibrasyonu yaptım *#0228# bununla ve bataryam çok daha çabuk bitmeye başladı lolipoptan çekiniyorum bu yüzden :)

   • Daha önce kuran arkadaşlarımız batarya perfomansının arttığını söylediler sizde deneyin derim eğer lollipop kurmadıysanız ?

 • Enes 11.Şub.2015 Link to comment

  orbay bey hafif kasmalar mevcut bu normal mi yoksa gozumde buyutmim mi ama milim boyle

 • Orbay Bey.
  S4 Lolipop güncellemesi harici sd karta yazma izni veriyor mu acaba. ? Örneğin X-plore dosya yöneticisi ile hafıza kartından herhangi bir şey silemiyorum yada yeni isim veremiyorum.
  Teşekkürler.

  • Hafıza kartının kök dosyalarını silmeye kalkışırsanız silemez veya değiştiremezsiniz. Telefonunuz root var mı ? Normalde bir 4.4.2'de de yazılabilir veya silinebilir. belki hafıza kartınızda virüs vardır.

   • Telefonum s4 android 4.4.2. Bu konuda biraz araştırma yapmıştım. Android kitkat versiyonları hafıza kartına yazma izni vermiyormuş. Zaten x-plore dosya yönetici programında silme işlemi yaparken sistem hatası diyor.

   • ilhan bey bende 4.4.2 kullanıyorum hiç bir hata almadım nedense ?

 • Enes 11.Şub.2015 Link to comment

  teşekkürler sildim zaten datayı şimdi

 • Enes 11.Şub.2015 Link to comment

  atmadim simdi atsam işe yarar mı

  • yarar kardeşim wipe data/factory reset 4.2.2 deki sistem kalıntıları dosyalarını temizleyerek daa stabil çalışmasını sağlıyor. bende bekliyorum güncellemeyi cihazım garanti dışı çıkmasın die rom olayına bulaşmıyorum ama hindistana bizden önce verilmeside komediden başka bişey değil

   • İlker bey Hindistana verilmesinin sebebi tamamen ticari amaç. Hindistanda insan sayısı oldukça fazla Samsung oradaki gücünü kaybetmemek için böyle bir sey yaptı. Micromax Firması birinci sıraya oturdu Hindistanda sonuçta böyle bir ülkeyi kaybetmek istemeyecektir.

Show all comments

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!