This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S4 ekran üreticilerini zengin etti

Bir zamanlar 4 inç ekranlı telefonlar bile rahat kullanım için fazla büyük görülürken, akıllı telefon endüstrisi zaman içinde ekran boyutları konusunda kendini bir hayli geliştirdi. Ekran üreticileri, büyük ekranlı telefonlar sayesinde, bu yıl gelirlerini yüzde 55 arttırdılar.

s3 s4 front 03
S4’ün ekranı S3’le karşılaştırınca 0.2 inç arttı / © Hersteller/AndroidPIT

DigiTimes’ın raporu, bu gelir artışı için Galaxy S4’ü ve Apple iPhone 5’i sorumlu tutuyor. S4’ün ekranı S3’le karşılaştırınca 0.2 inç arttı ve ekran çözünürlüğünde de fark edilir gelişmeler oldu. Bu gelişmeler sonucunda, AMOLED ekranların satış fiyatı bir yıl içinde 48.36 dolardan, $49.37’ye çıktı. 2013 yılının sonunda, AMOLED ekranlar tüm pazarın yüzde 37’sini oluşturacak ve 4 Eylül’de Berlin’de resmen tanıtılacak olan Galaxy Note III’ün de buna katkısı olacağı konusunda hiç şüphemiz yok. 

Note 3’e 4K özelliği

Zaten dev gibi bir ekranı olan, şık ve yeterli pil ömrüne sahip bir telefona daha ne eklenebilir? Korea Economic Daily gazetesine göre, Samsung bu sihri, kamerasını 4K’ya güncelleştirerek yapacağına inanıyor. Berlin’de düzenlenecek olan teknoloji fuarı IFA 2013’te tanıtılacağı bilinen Note III, Ultra High Definition video kaydı yapabilecek. Geçen senenin Galaxy Note II’sinin 1080p video kaydetme özelliğine kıyasla pikseli de çok daha yüksek olacak. 

Note 3 3
Galaxy Note III'ün basına sızmış fotoğrafı / © ETrade Supply

Samsung’un cihazın kayıt kalitesini 4K’ya yükseltmesi, daha kaliteli video içeriği için, diğer akıllı telefon üreticilerinin de TV setlerini güncellemek isteyeceği anlamına geliyor olabilir. Yeni kamerasının dışında, Samsung, tıpkı LG’nin G2’sindeki gibi, ses kalitesini de 24 bit’e yükseltilecek, ki bu Samsung’un diğer Galaxy telefonlarındaki 16 bit ses özelliğinden bir adım ileride.

4K nedir? 4K, genellikle dijital filmlerde ve bilgisayar grafiklerinde kullanılan bir çözünürlük formatıdır. Yatay çözünürlüğü yaklaşık 4.000 piksel olan format özellikle dijital sinemada sıkça kullanılmakta olup çok daha kaliteli görüntü sağlama özelliğine sahiptir.

Vasıtasıyla Sammobile Kaynak: Engadget

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!