This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Amazon Almanya'da Galaxy S4'ün ön sipariş fiyatı açıklandı: 16 GB'lık siyah model sözleşmesiz olarak 650 Euro (yaklaşık 1500 TL). Diğer ülkelerdeki fiyatlar ise farklı!

galaxy s4 tsena

Fiyatlar tüm dünyada farklı. Örneğin bir kaynağa göre cihazın 16 GB'lık modelinin Amerika'daki fiyatı 580 dolar (yaklaşık 1050 TL). Görünen o ki Kore'li şirket Amerika'da iPhone 5'i fiyat rekabetinde de ezip geçmeyi planlıyor çünkü 16 GB'lık sim free iPhone 5 649 dolar (yaklaşık 1175 TL). Tabii enteresan şey de arada ekran genişliklerinde çok büyük bir fark olması: 4 inçe 5 inç. 

Öte yandan cihazın İtalya'daki fiyatı önceden 700 Euro olarak açıklanmıştı. Görünen o ki 50 Euro daha geriye çekip HTC One ve Xperia Z'nin fiyat bandına indirdiler. Belki de tanıtımdan tüketicinin tepkisine bakılarak alınmış bir karardır bu. Nitekim biz de Samsung'dan böyle bir fiyatlandırma bekliyorduk. 

Peki ya Türkiye fiyatı? Xperia Z, Türkiye'de hala 2000 TL bandından inmediğine göre sanıyorum hem HTC One'ın hem de Galaxy S4'ün 2000 TL bandına dayanması büyük bir sürpriz olmaz.

(Ekran görüntüsü: AndroidPIT)

5 comments

Yeni yorum yaz:
 • Mantıklı olanı yapıyorsun. Amerika, Avrupa'dan daha ucuz. (Belki İsviçre Amerika fiyatlarına yaklaşabilir. Orada vergi çok az.)

  Ben de Türk mobil operatör üçlüsünü yakından takip ediyorum, fiyat açıklanır açıklanmaz paylaşacağım. :)

 • 580 biraz garip geldi 600 olsaydı büyük ihtimal inanabilirdim. Ama olamaz diye bir şey yok tek rakipleri apple ve düşük fiyat ezip geçmek için çok iyi bir yoldur. Amerika diye diye geziniyorum ama yurt dışından aldığımız taktirde üründen tereddüt etmeden, TL ile karşılaştırılınca en ucuz fiyat ABD dolarından çıktığı için söylüyorum :)
  Biz de Türkiye de Vodafone kullanıyoruz bakalım ne fiyat biçecekler çok merak ediyoruz :)

 • Bu arada Almanya Vodafone da 649 Euro'dan cihazı ön satışa çıkardı. Dükkanın astığı ilanın fotoğrafını çektik biz de :) http://www.androidpit.de/samsung-galaxy-s4-ohne-vertrag-vodafone

  Bu arada Vodafone bu bilgiyi henüz websitesine girmedi. ;)

 • Amerika fiyatı bazı tedarikçilerden alınmış duyumlar; resmi değil fakat yukarıdaki Almanya Amazon'dan çekilmiş ekran görüntüsünü bizzat biz çektik. Yani en azından Almanya için 650 Euro'luk fiyat resmi fiyat.

  iPhone'a gelince. Cihazın 16 GB'lığı 649 dolar; dediğin gibi S4 580 dolara satılırsa ortalıkta iPhone filan kalmaz dediğin gibi :)

 • Bu açıklanan fiyatlar resmi rakamlar mı? Amerika da çıkan model LTE olarak gözükse de Avrupa'dan daha ucuz ve iPhone gibi simfree saçmalığı olmadığı için 580 dolara resmen peynir ekmek gibi gider :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!