This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S4 mini pazarda vasatı aşamıyor

Samsung geçen yıl piyasaya sürdüğü Galaxy S3 mini modeliyle, HTC ve Sony gibi üreticilerin de amiral gemisi cihazlarının mini modeller çıkarmasına önayak olan bir trend başlatmıştı. Bu trend bu yıl bizzat Samsung’un Galaxy S4 mini modeliyle devam etti.

Galaxy s3 S4 mini 2
© AndroidPIT

Fakat amiral gemisi kardeşi gibi güçlü ve üst düzey özellikleri olan Sony Xperia Z1 mini haricinde, bu “mini” cihazlar, kendilerini ciddi biçimde sıradanlaştıran ve vasatlaştıran orta sınıf donanımları çoğunlukla amiral gemisi modellerin başarısının oldukça gerisinde kaldı.

Kısa bir süre önce DigiTimes sitesinde yayınlanan bir habere göre, Galaxy S4 mini de Galaxy S4’e göre düşük satış performansı ile bu döngünün dışına çıkamadı. Bu da mini cihazların kendileri için ödenen paralara değmedikleri sonucuna götürüyor. DigiTimes, Samsung’un aynı fiyat aralığındaki alternatif akıllı telefon seçeneklerinin insanları S4 mini’den uzaklaştırdığını (ki bu sürpriz değil), çünkü şirketin geçen yılki amiral gemisi olan Galaxy S3 gibi cihazların halen aşağı yukarı S4 mini ile aynı fiyatlarda satışta olduğunu vurguluyor.

Habere göre, Samsung ve diğer üreticiler bu mini versiyonlar ile ilgili stratejilerinde de değişikliğe gidiyor. Umuyoruz ki hepsi Sony’nin izinden gider ve insanların mini bir cihazda küçük bir ekran istediklerini ve dev ekranlar uğruna donanımda dev tavizler vermekten imtina ettiklerini anlarlar.

Vasıtasıyla Sammobile Kaynak: Digitimes

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!