This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S4 hakkında bilmeniz gereken herşey!

Yıl sonu yakın ve şöyle bir durup, geriye bakmanın zamanı geldi. Bu senenin peynir ekmek gibi kapışılan ve AndroidPIT okuyucularının en çok ilgilendiği cihazlardan biri de Samsung Galaxy S4’tü. S4, 2013’ün en çok satılan telefonu oldu ve piyasaya sürülmesinin ilk ayında bile 20 milyon sattı. Biz de sizin için, bu sene en çok okunan, birbirinden faydalı ipucuları ve tavsiyeler içeren S4 haberlerimizi derledik.

samsung galaxy s4 test closeup
Huzurlarınızda 2013'ün en çok satan telefonu / © AndroidPIT

Samsung Galaxy S4 elimize geçer geçmez, tabii ki de AndroidPIT okuyucularımız için cihazı inceledik ve çeşitli özelliklerini test ettik. İnceleme yazımızı buradan okuyabilir, S4’ün özellikleri hakkındaki detaylı bilgileri ve test videomuzu da buradan görebilirsiniz. Sadece incelemekle kalmadık, S4’ün içini bile bir telefon tamircisine gidip kurcaladık ve en sık sorulan donanımsal sorulara bu videomuzda cevaplar aradık. Bununla kalmadık, çok para bayıldığınız, gül gibi S4’ünüzün, sizin cebinize girmeden önce ne gibi çeşitli işkencelere maruz kaldığını gösteren dayanıklılık testlerini de okuyucularımızla paylaştık.

samsungs4 frontback
Galaxy S4 hakkında bilmek istediğiniz herşey burada / © Samsung

Yeni başlayanlar için Samsung Galaxy S4

En ilgi çeken haberlerden biri de, Galaxy S4 maksimum verimi sağlamanızı ve ödediğiniz paranın karşılığını almanızı sağlayan “Yeni başlayanlar için Samsung Galaxy S4” rehberimiz oldu. Android ya da akıllı telefon dünyasına yeni girenler için altın değerindeki bu rehber sayesinde, bu son model cihazın ekstra özellikleri artık kafanızı karıştırmayacak.

galaxy s4 tipps 9
İki parmakla hızlı ayarlara ulaşmak mümkün. S4'de bunun gibi birçok gizli ekstra bulunuyor / © AndroidPIT

Samsung Galaxy S4 ile hayatınızı kolaylaştıracak 10 tavsiye

S4’ünüzün temel özelliklerini keşfettikten ve iyice aşina olduktan sonra, telefonunuzun “akıllı” fonksiyonlarını “Samsung Galaxy S4 ile hayatınızı kolaylaştıracak 10 tavsiye” makalemizle keşfedebilirsiniz. Telefonunuz Smart Stay ve Air Gestures gibi hayranlık verici özelliklere ek olarak, Galaxy S4, pil ömrünü uzatan, istenmeyen aramaları ve bildirimleri engelleyen ve yalnız başınıza seyahat ederken güvende kalmanızı sağlayan birçok yararlı özellikle dolu. 

galaxy s4 void commmand
S4'ünüzün "akıllı" özelliklerini keşfedin / © AndroidPIT

Samsung Galaxy S4 için faydalı Android uygulamaları

Akıllı telefona sahip olmanın en büyük avantajı onun için tasarlanmış birbirinden faydalı uygulamadan yararlanabilmek. Bu yüzden sizin için “Samsung Galaxy S4 için faydalı Android uygulamarı” yazısını derledik ve Galaxy S4’le en uyumlu uygulamaları seçtik. 

androidpit pixlr express 4
Pixlr, S4 için uyumlu uygulamalardan sadece bir tanesi © AndroidPIT

Galaxy S4 için çok havalı aksesuarlar

S4 gibi havalı bir telefona, en az onun kadar göz alıcı aksesuarlar gerekir. 2013’ün en çok satılan telefonu için, en iyi aksesuarları sizin için “Galaxy S4 için çok havalı aksesuarlar” yazımızda belirledik. Samsung’un bu amiral gemisi telefonu için, kitapseverlere yönelik e-ink okuma ekranı bile üretilmiş! 

img accessories 06
Şarjını yanında taşımayı sevenler için bire bir / © Samsung

Galaxy S4’te sık yaşanan sorunlar ve çözüm yolları

Tamam, Samsung Galaxy S4, 2013 yılının en çok satan ve en çok konuşulan Android telefonu olabilir, ama bu onun büsbütün sorunsuz olduğu anlamına gelmiyor. Özellikle forum kısmında AndroidPIT okuyucularından sık sık S4'de yaşadıkları problemlere ilgili sorular alıyoruz. Bunlardan özellikle yazılımla ilgili olan ve cihazı servise götürmenize gerek kalmadan çözülebilecek olanları sizin için derleyip çözüm yollarını “Galaxy S4’te sık yaşanan sorunlar ve çözüm yolları” makalemizde sıraladık.

IMG 8049
Galaxy S4'ünüz tamamen sorunsuz da değil © AndroidPIT

Samsung Galaxy S4'ünde pil sorunu yaşayanlara müjde!

En çok yaşanan bir diğer S4 sorunuysa, pille alakalı. Raporlar, Samsung’un en yeni amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S4’ün pil problemlerinden ötürü geri iade edilme oranının yüzde 30 oranına arttığını gösteriyor. Samsung bu sorunu, sorun yaşayan S4 kullanıcılarına yeni ücretsiz pil değişimi yaparak çözeceğini açıkladı ve forumdan takip ettiğimize göre de birçok kullanıcının sorunu çözüldü. S4’ünüzde pil sorunu yaşıyorsanız, yeni pil talep edebilirsiniz.

Haftanın Atarı: Samsung, hiç stil sahibi değilsin!

Teknoloji meraklıları iyi bilir, bazen marka ve telefon tartışmaları alevlenir, sesler yükselir, sinir telleri gerilir. AndroidPIT ofisinde de dünyanın dört bir yanından gelen editörlerimiz arasında benzer tartışmalar eksik olmuyor. Biz de herkes eteğindeki taşı döküp rahatlasın diyerek yeni bir dizi başlatmaya karar verdik. Haftalık atarlı yazılarımızın ilkinde, Almanca edisyonumuzun acar yazarı Johannes, Galaxy S4’e kin kusuyor. Katılıp katılmamak size kalmış.

samsung galaxy s4 iphone 5 teaser
Johannes'e göre Samsung'un Apple'dan öğreneceği çok şey var / © Üretici/AndroidPIT

Galaxy S4'de Olup, iPhone'da Olmayan 10 Marifet

Tıpkı Messi-Ronaldo ya da Playstation-Xbox tartışması gibi kazananı belli olmayan ve safların büyük bir azimle savunulduğu bir tartışma varsa teknoloji dünyasında o da iOS-Android tartışması olabilir herhalde. Android'i temsil eden en büyük marka Samsung olduğu için de, bu tartışma bir süre sonra Samsung mu, iPhone mu tartışmasına dönüşür. Elbette böyle tartışmaların tamamında olduğu gibi bu konuda da hiç kimse çıkıp kesin bir sonuç elde edemez. Zira bu işler biraz da zevk işidir. Siz Messi mi Ronaldo mu diye kavgaya tutuşurken, biri de kalkıp Iniesta der mesela; ya da başka biri kalkıp 'ne Samsung, ne iPhone arkadaş, ben Nokia Lumia'dan şaşmam' deyip dengeleri tamamen değiştirebilir. Siz gene de “Galaxy S4'de Olup, iPhone'da Olmayan 10 Marifet” makalemize bir göz atın.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!