This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 4 comments

Samsung Galaxy S4 Resmi Olarak Tanıtıldı: Resimler ve Özellikler !

Uzun zamandır beklenen an geldi ve Samsung Galaxy S4,meraklılarının beğenisine ilk kez New York'taki özel tanıtımla sunuldu. Geçtiğimiz haftalarda hakkında birçok fotoğraf ve video çıkan cihazın resmi olarak sonunda şeklini şemalini (ekibimizin çektiği fotoğrafları) ve de açıklanan resmi özelliklerini size bu haberimizde sıcağı sıcağına aktarıyoruz.

samsung galaxy s4 1

Beklenildiği gibi Samsung, Times Square meydanındaki "Samsung Unpacked 2013" büyük tanıtımını online streaming olarak dünyanın her yerine yayınlıyor. Biz de size doğru bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırmak için New York'taki tanıtımı bizzat yerinden izliyoruz!

İşte cihazın tanıtımdan sonra gün ışığına çıkan resmi özellikleri:

  • 4,99 inç, 1920 x 1080 piksel
  • 136,6 x 69,8 x 7,9 mm
  • İki farklı işlemci: Dört çekirdekli 1.9 Ghz Qualcomm Snapdragon / Sekiz çekirdekli 1,6 Ghz Exynos
  • 2 Gigabyte RAM
  • 2.600 mAh pil
  • Kameralar: 13 MP / 2 MP
  • 2 Renk Çeşidi: Kar beyazı / Mat siyah
  • 16 / 32 / 64 GB dahili hafıza seçenekleri + microSD
  • Android 4.2.2
  • 130 gr

Pazara giriş tarihi: 2013'ün ikinci çeyreği
Fiyat: 26 Nisan.

Görünen o ki cihazın özellikleriyle ilgili önceden sızan haberler işlemci dışında doğru çıktı. İşlemci konusunda ise sizin de gördüğünüz gibi cihazda seçilmiş farklı pazarlar için iki farklı seçenek var.

samsung galaxy s4 airview
Cihazın çevresinde metalik bir halka var.

Öte yandan tasarıma gelirsek sızan fotoğraf ve videolarda gördüğümüz cihazların aksine Galaxy S4'te, S3'teki tasarım hatlarından devam edildiğini görüyoruz. Belki siyah modeli değil ama (ki o da S3'ün lacivert modeline benziyor) resimlerden de gördüğünüz gibi beyaz modeli çevresini saran metal halka dışında direktman S3'ü çağrıştırıyor.

Galaxy S4 yazılım kısmında çok sayıda yeniliği beraberinde getirdi. İçlerinde ise uzun zamandır çok konuşulan ve sunumda da en çok üzerinde durulan özellikler Smart Scroll, Smart Pause ve Air View da aşağıda Andreas'ın New York'tan çektiği fotoğraflardan da göreceğiniz gibi kesinleşmiş oldu.

Smart Scroll ile Galaxy S4'deki görüntüyü basit kafa hareketleriyle oynatabiliyorsunuz. Kamera sensörlerine eklenen bir diğer yeni özellik ise objelerin hareket etmediğini anladığında kamera kaydını durdurmaya yarayan Smart Pause.

AirView ise Galaxy Note'ta gördüğümüz bir özellik fakat Samsung Galaxy S4'te S-Pen yok. Bunun yerine mesajı görüntüleme veya dosyaların içeriğini görmek için parmak kontrolü olacak.

Yarından itibaren Galaxy S4'ün diğer üst seviye cihazlarla olan karşılaştırmalarıyla birlikte ekibimizin baş editörü Andreas'ın bizzat New York'tan çektiği fotoğraf ve bilgileri size aktaracağız. Şimdilik sizi baş editörümüz Andreas'ın çektiği diğer fotoğraflarla baş başa bırakıyoruz:

samsung galaxy s4 7
Değiştirilebilir pil; çift sim kart girişi yok.

samsung galaxy s4 new quick settings
Air View, Smart Stay ve Smart Scroll !

samsung galaxy s4 2
Ve diğer özellikler. Cihazın yüzeyi pürüzlü.

 

GALAXY S 4 Product Image
Ve siyah model​...

GALAXY S 4 Product Image4
Siyah model - 2

(Fotoğraf hakları: Samsung, AndroidPIT)

3 Shares

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!