This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung’un Galaxy S5 ailesini genişlettiğini zaten biliyoruz. S5 mini ve S5 Prime ile beraber beklenen bir diğer modelse S5 Active. Diğer akrabalarına göre daha sağlam olacak bu cihazın ilk görüntüleri internete düştü bile.

galaxy s4 active 4
© AndroidPIT

Ekran konusunda kaynaklardan farklı bilgiler gelmekte. Videodaki elemanlar açıkça AMOLED ekran olduğunu belirtirken bazı kaynaklarda LCD panel kullanılacağı söylemekte. Ben yine de videoya güveneceğim, muhtemelen AMOLED olacaktır.

Diğer beklenen özelliklerden bazıları da Snapdragon 801 işlemci, 2 GB RAM ve Android 4.4.2 . Kameraların ise 15.9 MP ve 2.1 MP olması bekleniyor.

Cihazın görüntülerini buradan ve buradan izleyebilirsiniz.

Sizin Active familyasıyla ilgili düşünceniz nedir? Daha önce S4 Active kullandıysanız deneyimiz nasıldı?

Kaynak: Reddit

4 comments

Yeni yorum yaz:
 •   9

  inanmadıysanız gerekli araştırmayı çok basit bir şekilde www.google.com.tr den yapabilirsiniz yasin bey.......

 •   9

  s5 active resmen tank gibi olmuş. ama s4 active in s4 ün bir hayli gerisinde olmadığı ortadadır lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın. s4 active kamera hariç snapdragon 600 lü s4 le aynı donanıma sahip (1.9ghz quad core 2gb ram adreno 320). saygılar.........

 • çok saçma bir cihaz. s5 zaten suya toza dayanıklı. kimse suyun altında 10dk daha fazla dursun diye bunu almaz ancak şöyle olabilir, s5 mini suya toza dayanıklı olmazsa o zaman bu telefon s5 mini ile s5 arasında kalan bir cihaz olur. yani donanım olarak s5'ten geride olur ama suya toza dayanıklı olur. zaten hatırlarsanız s4 active suya toza dayanıklıydı ama donanım olarak s4'ten bir hayli gerideydi. hatta isim dışında benzerlikleri yoktu.

  • ibretlik vesselam. sırf size cevap verebilmek için üye oldum. Yorumunuzu okuduğumda ağzım açık kaldı resmen. Bunca teknoloji sitelerinde olup, konu hakkında bir iki şey biliyormuş gibi gözükmelerine rağmen tek bildiklerinin hiçbir şey olduğunu anlıyoruz insanların.
   Yahu nasıl olur da s4 active s4'ün gerisinde olur? sadece isim benzerliği varmış! kamera 8mp e 13mp, ekran lcd'e super emoled dışında s4 active'in s4'ten geri kalan yanını açıklar mısınız? kaldı ki s4 active'in su ve toz geçirmeme özelliğinin s4'te olmaması s4 active'in lehine.
   Lütfen kulaktan dolma bilgilere inanmak yerine, Google'a en basitinden ''galaxy s4 vs galaxy s4 active'' yazarak kıyaslama sitelerinden dahi galaxy s4 active'in geri kalır bir yanının olmadığını hatta popüler kıyaslama sitelerinde s4 active'in önde olduğunu görebilirsiniz. Teşekkürler.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!