This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Galaxy S5’e tek elle yönetim özelliği

Yıllar geçtikçe akıllı telefonların ekranları da büyüyor ve bu da her geçen gün telefonun tek elle kullanımını zorlaştırıyor. Samsung bu sorunu Galaxy Note 3’e tek elle yönetim modu ekleyerek çözdü. Bu yolla kullanıcı sık kullandığı uygulamaları ekranın belirli bir yerinde toplayarak daha rahat erişim sağlıyor. Patent resimlerinde görünen de Samsung’un çıkarmaya hazırlandığı Galaxy S5 modelinde de bu özelliği kullanmayı düşündüğü.

samsung touchwiz patent 2
Ekranı kişiselleştirebilirsiniz / © sammobile

Patent başvurusundan göründüğü üzere kullanıcı ekran arayüzünü parmağının ulaşabileceği noktalar üzerinden yeniden şekillendirebiliyor. Bu özelliğe ek olarak, kullanıcı ekranını enine ve boyuna istediği hatlarda şekillendirebiliyor yani istediğiniz kadar garip ekran şekilleri belirleyebileceksiniz. Arayüz öğeleri gibi ekrandaki ikonlarında çözünürlüğünü değiştirmeniz mümkün. Bu ilginç bir özellik ve Galaxy S5 deneyimini kişiselleştirerek daha keyifli hale getirebilir. Samsung eğer S4’den daha geniş bir ekran kullanmayı planlıyorsa bu özellik fazlasıyla işe yarayacak gibi görünüyor.

samsung touchwiz patent 4
Garip şekillerde ekranlar yaratmak mümkün/ © sammobile

Her zaman belirttiğimiz gibi, bir patent başvurusu her zaman o patentin yakın zamanda kullanılacağı anlamına gelmemekte. Yine de bu özelliğin bolca ekmeğini yemiş olan Galaxy Note 3 örneği ortadayken Galaxy S5’in de aynı özelliği taşıma ihtimali bir hayli yüksek.

Konuyla ilgili daha fazla teknik detay isteyenleri buraya alalım.

Kaynak: sammobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!