This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 7 comments

Samsung, Galaxy S5 için özel bir pil kullanacak

Akıllı telefonların en büyük problemleri kısa pil ömürleri. Buna çözüm arayanlardan biri de Samsung. Galaxy S5’in pili ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Görünen o ki eğer Güney Koreli teknoloji devi amiral gemisine birçok yeni teknolojik özellik yüklemeyi düşünüyorsa, pilini de sağlam tutmak zorunda.

Android phone battery drain fix
Galaxy S5 için özel bir pil geliyor / © techfreeks.com

Söylentilere göre pil 2900 mAh olacak ve hızlı şarj etme teknolojisi ile iki saatin altında kendini tamamen doldurabilecek. Galaxy S4 ise 2600 mAh pile sahip bu yüzden yeni modelin sahip olabileceği 2K çözünürlüklü ekrana direnebilmesi için 2900 mAh pil şart görünüyor. Yeni nesil Galaxy için yeni pil bir zorunluluk.

Söylentilerle ilgili ilginç olansa pilin Li-on pillerin yeni bir tipi olacağı ve yüzde 20 daha fazla enerji depolamasına rağmen aynı boyutta olacağı. Bu da donanımsal içerik için daha fazla yer anlamına ya da daha bütün bir cihaz anlamına geliyor. Açıkcası 2900 mAh pil yeni Samsung için hiç fena bir seçenek gibi görünmüyor.

Siz cihazınızın pilinden memnun musunuz? Konu ile ilgili verebileceğiniz öneriler var mı?

Kaynak: Phone Arena

7 comments

Yeni yorum yaz:
  • 2k yapiyo cunku diger rakiplerden geri kalmak istemedigi için

  • modeli arrows A isteyen araştıra bilir

  • egzo ekranı ilk telefonda kullanan fujitsu dur yakın zamanda bir telefon çıkardılar ve özellikleri hakikaten iyiydi yanlış hatırlamıyorsan 2.0 ghz 4 çekirdekli işlemci 1080p çözünürlükte ekran 13mp kamera 2 gb ram.olay şu ki tel 10 dkda şarj oluyor ve 3 gün gidiyor ama ne yazikki türkiye piyasasına gelmeyecek

  • egzo ekran hakkinda biraz daha biseyler yaxarmisin..

  • neden bu kadar kasıyorlar anlamış değilim koy egzo ekranı olsun bitsin 3 gün gidiyor ve sadece 10 dkda şarj oluyor

  • 2 tane telefon çıkarsınlar. biri ful hd ekran 3000 mah pil, diğeri 2k ekran 2600mah pil olsun. o zaman görsünler 2k ekranın kimsenin umrunda olmadığını.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!