This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Samsung Galaxy S5 söylentileri: metal kasa, su ve toz koruması, Tizen

Samsung Galaxy S5 ile ilgili söylentiler artarak devam ediyor. Son söylentilere göre, Samsung’un bir sonraki amiral gemisi modeli Galaxy S5 su koruması, toz koruması ve Optik İmaj Dengeleyici 13 megapiksellik bir kamera ile gelecek. Bunlara ek olarak, S5’in metal kasa olacağı ve Android’in yanında Tizen işletim sistemi ile de çalışacağı söylentileri ciddiyetini koruyor.

galaxy s5 concept
Çok sayıda S5 konsept dizaynlarından bir tanesi. / © USwitch

Bir süre önce, daha ziyade iyimser fan modellemeleri görmüştük; Samsung’un gelecek yıl S serisi yerine, son derece yüksek kalite F serisini piyasaya sürüp, amiral gemisi çerçevesini değiştireceğini dahi biliyoruz. Fakat F serisinin plastik yerine, alüminyum kasa olacağı söylense de, herhangi bir büyük dizayn yeniliğiyle karşılaşıp karşılaşmayacağımız bilinmezliğini koruyor. Bekleyip, göreceğiz. O halde, Samsung’un en büyük iki akıllı telefon üreticisinden birisi olmasını ve şirketi dünyanın en değerli markaları listesinde uçuşa geçiren başarılı S serisinin son eseri olması beklenen S5’ten neler bekleyebiliriz? Halen S5 ile dolaşıma girecek bir “Dizayn 3.0” söylentileri mevcut, dolayısıyla bu, F serisi için bir test sürüşü olabilir.

Androidpit galaxy s5 render 2
S5'in Design 3.0 olasılıkları ışığında, başka bir fan modellemesi. / © galaxys5info.com

Son haberler ise Samsung Galaxy S5’in su korumalı (en azından suya dirençli) ve tıpkı Sony’nin Xperia cihazları gibi, toz korumalı olacağı yönünde. Bu, ayrı bir Active modeline ihtiyaç olmayacağı ve standart olarak tüm kullanıcıların bu özelliklerden yararlanabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, bu ek yeniliklerin Galaxy S4 Active gibi, açıktaki vidaları ve fiziksel butonlarıyla açık hava sporu türü modellerin kaba görünüşünü beraberinde getirmemesi de kuvvetle muhtemel. Samsung’un darbelere daha dayanıklı esnek ekranlara ilgisini de düşündüğümüzde, bu özelliğin de yeni ana akım cihazlarda bulunacağını düşünmek hayalcilik olmaz.

samsung galaxy s5 active
S5, S4 Active modelinin kaba görüntüsünü bir yana atıp, kazanımlarını koruyacak mı?/ © AndroidPIT

Aynı zamanda, bir başka kaynak, Samsung’un bir sonraki amiral gemisi S5 için Optik İmaj Dengeleyici özelliğine sahip 13-megapiksel bir kamera tasarladığını bildirdi. Bu yeni kamera, 1.5 dereceye kadar açı hatalarını düzeltebilecek, yani dijital kameraların mevcut düzeltme kapasitelerinin en az iki katı bir düzeltme yeteneğine sahip olacak. Yeni kamera modülünde, geliştirilmiş bir düşük ışık duyarlılığının olması bazılarımız için daha da önemli olabilir. Büyük ihtimalle ISOCELL sensör sayesinde, kamera, piksellerin birbirlerine karışmasını engelleyerek, düşük ışık koşullarında sekiz kat daha parlak fotoğraflar çekebilecek.

13mp ois
S5'te ISOCELL sensörlü, Optik İmaj Dengeleme özelliğine sahip, 13-megapiksel bir kamera görmemiz sürpriz olmaz. / © Samsung

Bunlar Samsung hayranları için büyük haber niteliğinde. Yeni esnek ekranlar, metal kasa kullanımının taşıdığı kırılganlık riskini ortadan kaldırarak herkesi memnun edebilir. Yeni kamera için, önümüzdeki yılın başlarında kitle üretimine geçilebilir. ISOCELL bu yıl sonunda cihazlara dahil edilebilir ve S5 de ne zaman gelir bilinmez, fakat bize göre 2014 yılının ikinci çeyreğinde görücüye çıkabilir.

Galaxy S5 için sizlerin spekülasyonları neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: TechOn, ET News

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Samsung'un eleştirildiği noktaların başında tasarım geliyor. Kesinlikle tasarımda radikal değişikliklere ihtiyacı var.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!