This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 5 comments

Samsung Galaxy S6 Edge'nin özellikleri gün yüzüne çıktı

Samsung'un merakla beklenen yeni modeli olan S6 Edge uzun zamandan beridir konuşuluyordu. Özellikleri hakkında bir çok sızıntı çıkmıştı ama hiç birisi bu kadar net değildi. Tıpkı önceki kavisli ekran modeli olan Note Edge gibi bir tasarıma sahip olan S6 Edge özellikleri nasıl olacağı merak konusuydu.
 

samsung galaxy note edge side
Edge / © ANDROIDPIT


Ortaya çıkan Geekbench sonuçları, S6 Edge ile ilgili bir çok soru işaretini geride bıraktı. Samsung Galaxy S6 Edge'nin fiyatları dahi belli olmasına rağmen donanımı hakkında pek bilgi sahibi değildik. Bugun ise elimize geçen Geekbench sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Samsung Galaxy S6 Edge ve S6 fiyatları belli oldu. 


s6 edge sonuclari
S6 Edge Geekbench sonuçları / © AndroidPIT

Samsung Galaxy S6 Edge işlemci olarak önceki sızıntılarda ortaya çıkan  Exynos 7420'yi işlemciyi kullanmakta. Tekli çekirdekte 1495 puan, çoklu çekirdekte ise 5375 gibi bir puan alıyor. Bu da oyun oynayacak kişiler için oldukça iyi bir puan. Detaylarda ayrıca 3 GB RAM ve Android Lollipop 5.0.2  olduğuda ortaya çıkmış oldu.  Bu donanıma Samsung, Android Lollipop 5.0.2 sürümünü ne kadar iyi optimize etmiş bunu hep birlikte 1 martta düzenlenecek olan MWC 2015 fuarında göreceğiz. Sonuçta üzerinde herkesin şikayet ettiği bir  TouncWiz arayüzü bulunmakta. Umarız ki Samsung bu şikayetleri dikkate alarak bu soruna bir çözüm bulmuştur.


Sizler bu özellikler hakkında neler düşünüyorsunuz? S6 Edge beklentileri karşılayabilecek mi?


5 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!