This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Samsung Galaxy S6 Edge ve Galaxy S7 Edge karşılaştırması

Samsung, Galaxy S6 Edge modelini piyasaya sürerken bir bakıma kumar oynamıştı aslında. Ortada onaylanmamış bir tasarım ve daha önce çok da kullanılmamış özellikler ile bir telefon çıkartmak biraz riskli bir iş sonuçta. Ama günün sonunda Samsung aldığı bu riskin karşılığını fazlasıyla aldı. Şimdi ufukta Galaxy S6 Edge’in devamı görünüyor peki Samsung yeniliğin üzerine yenilik eklemeyi becerebilecek mi? İşte Galaxy S6 Edge ve Galaxy S7 Edge karşılaştırması.

android samsung galaxy s6 edge test review image 01
© ANDROIDPIT

Galaxy S6 Edge vs Galaxy S7 Edge: Tasarım

Galaxy S6 Edge bazı tasarım açısından devrimsel niteliği olan bir cihaz. Ekranındaki eğimler cihaza farklı bir estetik kattı bunun yanında da sadece estetik değil aynı zamanda işlevsel de olmayı becerdi.

Görünen o ki Galaxy S7 Edge, bir önceki modele göre radikal bir değişikliğe sahip olmayacak. Aynı tasarım üzerinde çalışılarak biraz daha rafine bir hale getirilecek. Söylentilerden en öne çıkanıysa Galaxy S7 Edge’in S6 Edge’e oranla biraz daha büyük olacağı yönünde. Yani biri 142 mm iken diğer 152mm olacak. Eğer daha büyük olursa daha iyi olur mu buna görmeden karar veremeyiz. Elbette video izleme açısından iyi olur ama Galaxy S6 Edge gibi cepte taşıma kolaylığı da sağlamayabilir.  

samsung galaxy s6 2
 © Samsung

Galaxy S6 Edge vs Galaxy S7 Edge: Performans

Galaxy S7 Edge işlemcisinin Snapdragon 820 olması bekleniyor ya da onun Exynos dengi. Ve cihaz 3 ya da 4 GB RAM içerecek. Snapdragon 820, Qualcomm çipler arasında potansiyel olarak en iyi fakat yine de performans açısından Galaxy S6 Edge ile S7 Edge arasında çok da dramatik bir fark olmayacaktır.

Galaxy S6 Edge vs Galaxy S7 Edge: Kamera

Galaxy S6 ve S6 Edge üzerinden kullanılan kamera teknolojisi oldukça etkileyici. Söylentiler ise Samsung’un bu teknolojiyle bira oynayacağı yönünde. Öyle ki Galaxy S7 Edge daha düşük çözünürlüğe sahip olabilir fakat algılaması, düşük ışık performansı ve renk ayarları genelde yükseltilecek. Aslında bu Samsung’un, Apple’ın kamera teknolojisine benzer bir noktaya gittiği yönünde de yorumlanmakta. Yani renk dengesi ve kontrast değerleri üzerine daha çok yoğunlaşıp çözünürlükle de çok uğraşmamak. Ve eğer sızan tasarımlar doğruysa Galaxy S7 Edge kamerası da aynı S6 Edge’inki ile aynı yerde olacak.

android samsung galaxy s6 edge etanche resistance a l eau image 01
© TechSmartt

Galaxy S6 Edge vs Galaxy S7 Edge: Pil

Galaxy S6 Edge’in pil ömrü oldukça iyi, bunun yanında hızlı şarj da düşünülünce zaten işlerin yavaş yavaş yoluna girdiğini söyleyebiliriz. Galaxy S7 Edge daha da iyi olacak. Bunun yanında Galaxy S7, Android Marsmallow ile gelen güç tasarrufu özelliklerinin de kaymağını yiyecek. Bunlara ilave olarak S7 Edge daha büyük bir pil içerebilir çünkü cihaz muhtemelen S6 Edge’den daha büyük olacak.

Galaxy S6 Edge vs Galaxy S7 Edge: Fiyat ve sonuç

Söylentiler Galaxy S7’nin Galaxy S6’nın tanıtım fiyatından yüzde on daha ucuz olacağı yönünde ve bu muhtemelen edge serisine de yansıyacaktır. Yani Galaxy S7 Edge fiyatı, S6 Edge’in çıkış fiyatına göre çok daha ucuz olacak. Öte yandan Samsung’un daha büyük bir telefon üretip, yeni kamera teknolojisi ve daha iyi bir işlemci koyup daha ucuz fiyatla tanıtacak olması da kulağa çok mantıklı gelmiyor.

Burada aslı olay şu; Galaxy S6 Edge gerçekten inovatif bir cihazdı ve bunun ekmeğini çok iyi yedi. Galaxy S7 Edge’in ise neyin devamı olacağını biliyoruz işte bu yüzden fiyat gerçekten de ilki kadar yüksek olmayabilir.

 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!