This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
26 Shares 5 comments

Samsung Galaxy S6 hafızasının ne kadarı kullanılabilecek?

Çok konuşuldu, çok övüldü fakat hala bir noktası tartışmalı: Hafıza. Bu noktadan yola çıkarak eğer gerçekten Samsung Galaxy S6 almayı düşünüyorsanız, 32GB’lık versiyonu almayı unutsanız iyi olur. İşte nedeni…

Samsung Galaxy S6 teaser
© ANDROIDPIT

TouchWiz sadeleştirildi fakat birkaç güncellemeden sonra işletim sisteminde daha çok yer tutmayacağı garantisini kimse veremez. Şimdiden aldığı GB miktarı düşülünce micro SD girişi tartışmaları Samsung Galaxy S6 hafızası üzerinden yeniden alevlenecek gibi görünüyor. Çünkü Samsung Galaxy S6’da 32 GB versiyon bir cihazda, kutudan çıktığı andan itibaren kullanılabilecek alan sadece 23.5 GB olacak. Evet, bu Samsung’un hatası değil, HTC One M9 da 23 GB olarak gelecek.

Samsung Galaxy S6 smart manager
© ANDROIDPIT

Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri farklı varyantlarında hafıza konusunda da kullanılabilir alan değişiklik göstermekte. Örneğin 64 GB aldığınızda 55 GB boş alanınız olacak, bu sayış 128 GB cihazlarda 119 GB olmakta. Elbette bulut veri depolama Dropbox, Box vb. uygulamalarla iyi bir seçenek fakat yine de siz tercihinizi yaparken iyi düşünün.

androidpit cloud storage apps
© ANDROIDPIT

Özellikle yeni aldığınız bir cihazda 23 GB size yeter mi?

5 comments

Yeni yorum yaz:
 • CnBkrtl 27.Mar.2015 Link to comment

  Eğer kendime göre yorumlamam gerekirse;

  Hemen hemen 2-2,5 senedir S4 kullanıyorum.Kendi hafızasından bana kalan 7-8 gb. bir şey olması gerek.Üstüne 16 gb da sd ekli.Gayet de yetiyor.Spotify özellikle yer olayımı çok rahatlattı.Gereksiz ama silinmemesi gerekenler ise drive da sağ salim duruyor.İstediğim programa sorunsuzca fazla yer kalıyor.

  23 GB da fazlasıyla yeterli gelecektir diye düşünüyorum.Spotify ve bulut depolama sistemleri ( drive'ım zaten yeterli alan var ve S6 yanında dropbox) ile yeterince boş yer kalıyor.

  Ama bir yandan da @Serkan'a katılıyorum.Üst seviye telefonlar artık standart 64 gb olmalı.Özellikle çok video eken kişiler 32gb da sıkıntı yaşarlar diye düşünüyorum.

 • 23 gb alan aslında yeter ama şöyle yeter çok şarkı dinlemem şarkılarımın boyutu çok tutmaz fazlada resim çekmem dersenniz yeter...

 • Serkan. 27.Mar.2015 Link to comment

  Cihaz alırken özellikle sd kart konamayan cihazlarda dahili hafızaya dikkat edilmeli. Bu tür cihazların en az 64 gb ile gelmesi gerekir.(Hem sd kart yok hem de 22.5- 23 gb olmazzzz.)

 • Serkan. 27.Mar.2015 Link to comment

  Abisi 2.000 tl lik cihazların (Amiral gemisi cihazlar) standart donanımında artık en az 64 gb dahili hafıza olması gerekir... Umarım Note 5 dahili 64 gb ile gelir. (55 gb yeterli gibi)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!