This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 5 comments

Samsung Galaxy S7 çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve söylentiler

Galaxy Note 5 ilgileri üzerine çekmiş durumda şimdilik ve Samsung Galaxy S7 ile tanışmamıza da henüz birkaç ay var. Fakat bizim de şimdiden bildiğimiz bazı şeyler var. Galaxy S6 ile yakalanan başarının üzerine çıkılması Samsung için tek hedef gibi görünse de bu çok da kolay olamayabilir. Yine de Galaxy S7 bunun için özel bir sürpriz ile gelebilir, 6 GB RAM gibi bir sürprizle…

Samsung Galaxy S7 özellikleri

Uzun süredir herkesin kulağına gelen "Snapdragon 820 v3.x." isimli bir modelin Galaxy S7 için test edildiği yönünde. Snapdragon 810 ile Snapdragon 820 karşılaştırmaları Çin sitesi Weibo’da yayınlandı. Weibo’nun haberine göre test edilen iki adet Snapdragon 820 var. Bunlardan yüksek puan alanın Samsung Galaxy S7’de kullanılacağı iddia ediliyor.

snapdragon 820 graph
© i Ice universe

Bunun dışında Geekbench sonuçları da iki farklı Galaxy S7 modelinin olabileceği yönünde. Bunlar 3 GB RAM ve LTE versiyonu olan 4 GB RAM modeller olacak. İki cihazın da Project Lucky adı altında geliştirildiği iddia edildi.

Bunlardan daha ilginç olansa Samsung’un sektörün ilk DRAM çipini tanıtması. Bu sayede akıllı telefonlar 6 GB RAM ile çalışabilecekler. Samsung yaptığı açıklamada bu teknolojinin gelecek amiral gemisi modellerinde kullanılacağını duyurmuştu. Yani bir bakıma 6 GB RAM, Samsung Galaxy S7 ile gelirse bu bir sürpriz olmayacak. Tanıtılan çip Samsung’un önceki LPDDR4 çipinden yüzde 30 daha hızlı ve yüzde 20 daha az enerji tüketiyor. Bunun akıllı telefonlara uygulanması gerçekten oyunda dengeleri alt üst edebilir, özellikle de doğru bir fiyat politikasıyla. En azından Galaxy S7 bu çip ile dünyanın en hızlı telefonu olur…

Samsung Lucky Snapdragon 820 AnTuTu
© wiebo.com/antutupringce

Samsung Galaxy S7 çıkış tarihi

Arkadaşlar bu konuda çok da fantezi yapmaya gerek yok. Galaxy S5 nerede tanıtıldı, MWC 2014. Galaxy S6 nerede tanıtıldı, MWC 2015. Galaxy S7 nerede tanıtılacak… MWC 2016 elbette. Bunun da tarihleri 22-25 Şubat’ta olacak. Tanıtıldıktan da en çok bir hafta sonra piyasada olur. Yani en ama en geç Samsung Galaxy S7 Nisan başında satılmaya başlar.

055A9930
 © ANDROIDPIT

Samsung Galaxy S7 fiyat

4K ekran söylentileri doğru mu değil mi bilmiyoruz fakat eğer gerçekleşirse oldukça yüksek bir fiyatla karşılaşmaya hazır olun. Çünkü şu anda fiyatı daha da yükseğe çekebilecek tek şey 4K ekran. Eğer 4K ekran olmazsa yine aynı seviyelerde fiyatlarla karşılaşacağız.

Samsung Galaxy S7 kamera

Kore yayını MK tarafından yayınlanan yeni bir rapor yeni gelecek Samsung modelinin çift kamera olacağını söylüyor fakat sunduğu kanıtlar bize çok da inandırıcı gelmedi. HTC bunu One M8 modelinde yapmıştı ve çok da başarılı olmamıştı, bu yüzden Samsung’un bu toplara gireceğini hiç sanmıyoruz.

Sizin Galaxy S7’den beklentileriniz nedir? Ne gibi yenilikler olursa cihaz sizi etkiler?

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • baha 24.Eyl.2015 Link to comment

    alo desin yeter

  • Batarya 3500mah olsun sd card olsun ekran 2k veya 4k 5.2 yeterli kendi hafìzası 32gb başlasın zaten 12gb telefon kendisi kullanìyor.Ram 4gb yeterli olabilir.
    Kamera 16mp geçsin arkadaş kaç jenarasyon aynì kamera artìk degişsin cinlilerde adamlar 23 mp òn kamera koyuyor koskoca dùnya devi 16mp başka kamera bilmiyor.

  • Serkan. 22.Eyl.2015 Link to comment

    s7 de Note 5 deki gibi 4 Gb Ram ve Note 5'in bir üst işlemcisi, 2K ekran ve marsmalow işletim sistemi bekliyorum. Samsung büyük bir ihtimalle 4K ekrana Note 6 ile geçecektir. Dahili depolamayı da Note 6 da 64 Gb olmasını bekliyorum. (Sd card olmayacağı için). Kamera arka 20 mp olabilir. (S7 dahil) Ön kameranın da 8 mp olması gerekir. Note 6 da en az 3600 mah batarya bekliyorum. (4K dan dolayı). 6 gb ram ise büyük bir olasılıkla Note 7 de gelecektir. Kimse şimdiden hayalini kurmasın...

  • bence şuan zaten zirve noktasındalar şuan için en iyi işlemci,en iyilerden kamera,en sağlam kasa,bence gayet hoş bir tasarım,en iyilerden ekran vs. gelişmesi gerek konu micro sd gelmesi kamera çıkıntısının gitmesi ve pilin artması en çok bunlae gelişmeli sonra diğerleri olmalı birde touchwizin ram yönetimine bir el atsınlar....

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!