This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung Glass yolda

Samsung'un yaptığı bir patent başvurusu, şirketin Google Glass'a rakip olacak bir gözlük projesi üzerinde çalıştığını doğruladı. Ekim ayı içinde Güney Kore'nin ilgili patent kuruluiuna yapılan başvuruda prototipi görülen cihaz Samsung tarafından "spor gözlüğü" olarak tanımlanıyor. 

samsung glasses
© Samsung

Samsung tarafından yapılan resmi patent başvurusunda cihazın tasarımıyla ilgili olarak, "İçinde kulaklık da bulunacak olan söz konusu gözlük tasarımı kullanıcıların egzersiz esnasında telefon görüşmesi yapmasını ve müzik dinlemesini mümkün kılacak," ifadeleri kullanılıyor. 

Buna göre, bir akıllı telefonla entegre çalışacak olan cihaz telefondaki bilgileri kullanıcıya taşıyacak ve spor yaparken elleri meşgul olan kişinin telefonuna kolay bir şekilde ve ellerini kullanmadan erişmesini sağlayacak. Cihazın ayrıca saydam ya da yarı-saydam bir lense sahip olacağı da verilen bilgiler arasında. 

Patent başvurusundaki çizim ve verilen bilgilere bakılırsa, Samsung'un tasarladığı ürünün ana hatlarıyla Google'ın gözlüğü Google Glass'dan fazla farkı yok gibi görünüyor. Bilindiği gibi henüz satışa sunulmamış olsa da, Google'ın ürününün prototip bir versiyonu şu anda seçili bir dizi kullanıcı tarafından deneniyor. Ancak görünüşe bakılırsa, Samsung'un gözlüğü "spor gözlüğü" olma özelliğini daha çok öne çıkararak, özellikle egzersiz düşkünlerine hitap edecekmiş gibi görünüyor. 

Güney Koreli teknoloji devi söz konusu haberler konusunda sessiz kalmayı seçmiş olsa da, mobil cihazlar konusunda dünyada en geniş ürün yelpazesine sahip şirket olan Samsung'un yakın zamanda kendi gözlüğünü de piyasaya sürmesi kimseyi şaşırtmayacak. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!