This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung, HTC'ye Karşı Kirli Taktiklere mi Başvuruyor?

samsungbigbrother
Samsung Tayvan'da kirli taktiklere başvurdu mu? © Samsung

Fransız haber ajansı AFP'nin haberine göre, Güney Kore şirketi Samsung hakkında Internet ortamında rakipleri HTC'yi kötülemeleri için bazı Tayvanlı öğrencilere para ödediği gerekçesiyle soruşturma başlataıldı.

AFP'nin Tayvanlı kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, söz konusu öğrenciler tarafından yazılan yazılar HTC'nin çıkardığı yeni telefonları eleştirirken, Samsung'un yeni modeli Galaxy S4'ü övgülere boğuyordu. 

Ancak kısa süre sonra Samsung'un ülke içindeki temsilcisi aracılığıyla bu yazıları yazmaları için bazı öğrencilere para ödediğine dair şikayetler ortaya çıktı. Samsung Tayvan adına açıklama yapan bir yetkili, ülkedeki Rekabet Kurumu tarafından başlatılan soruşturmadan haberdar olmadıklarını söylese de, şirket Tayvan'daki Facebook sayfasında "Internet olayından kaynaklanacak sıkıntı ve kafa karışıklıklarından" ötürü üzgün olduklarına dair bir not düştü.

Aynı gönderide, Samsung Tayvan'ın online yazılar da dahil her türlü Internet pazarlama hamlesini geri çektiğini açıklaması için, suçlamaların kabulü olarak yorumlandı. 

Eğer Samsung, soruşturma sonunda meşru olmayan yöntemlerle rakiplerine üstünlük sağlamaya çalışmaktan suçlu bulunursa, Tayvan mahkemeleri tarafından 835.000 $'a kadar para cezasına çarptırılabilir. Ancak teknoloji uzmanları böyle bir karanın şirketin prestijine vuracağı darbenin çok daha büyük olacağı konusunda birleşiyorlar. AndroidPIT yazarı Steven Blum, böylesi kirli taktiklerin yeni kurulmuş, kendine güvenmeyen bir start-up şirketten beklenebileceğini ama Samsung gibi bir deve yakışmadığını söylerken, "Samsung, HTC One'ın nefesini bu kirli taktiklere başvuracak kadar mı yakından hissediyor," diye yorumladı.

 

Galaxy S4 ve HTC One'ı kıyasladığımız bir yazı için tıklayın. 

Ayrıntılı HTC One incelemesi için tıklayın. 

Ayrıntılı Galaxy S4 incelemesi için tıklayın. 

Galaxy S4, Xperia Z, HTC One ve Optimus G Pro'nun ayrıntılı karşılaştırması için tıklayın.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!