This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
45 Shares 4 comments

Samsung’un dahi itiraf ettiği Galaxy S6 problemi ne?

Büyük başın büyük derdi olur. Samsung da henüz su yüzüne çıkmasa da bugünlerde benzer bir durumla karşılaşma olasılığını ortaya çıkmadan bitirmek istiyor. Belki söylentiler sizin de kulağınıza gelmiştir, Galaxy S6’daki LED’in bazı problem çıkardığı konuşulmakta. Eğer cihazları almayı düşünüyorsanız yazıyı okumadan karar vermeyin deriz.

samsung galaxy s6 back
© ANDROIDPIT

Samsung genelde bu tür durumlarda sessizliğini korumasıyla kötü bir şöhrete sahip. Zamanında Android 4.3 güncellemesinde olduğu gibi. Ve şimdi Samsung Galaxy S6 problemini kabul ediyorsa ortada gerçekten bir sorun var demektir. Sorun da şu; Bazı Galaxy S6 cihazlarda LED kapanmıyor, evet baya baya kapanmıyor, açık kalıyor, cihaz kapansa bile. Bence yeterince ciddi bir sorun.

Samsung Galaxy S6 rear camera
© ANDROIDPIT

Elbette bu pil ömrüne çok da iyi yansımaz ama daha da ciddisi LED’in ömrünü kısaltır. Genelde yeni bir cihazda pek rastlanmayan bu sorun ayrıca tamiri de çok kolay bir şey değil. Fakat şanslıyız ki Samsung sorunun farkında ve bir çözüm üzerinde çalıştığını AndroidPIT Amerika edisyonuna açıkladı.

Yakında yayınlanacak bir yama bu işi büyümeden toparlar diye düşünüyoruz. Eğer sorun donanım kaynaklıysa o zaman durum daha ciddi bir hal alacaktır. 

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • Ben kullanıyorum her hangi bir hata ile karşılaşmadım. Led sıkıntısız çalışıyor, hem böyle bir hatayı kabul ediyorlar ise servisin direk telefonu sorgusuz değiştirmesi lazım. Korkulcak bir durum yok.

  • bu da demektir ki yazın iphone 6 ya da xperia z3 alacağım.

  • semih 15.Nis.2015 Link to comment

    note 4 de de aynı sorun var bazen benım telfnmnda ledi kendı kendıne acılıo ama kapatıp acılınca eski haline dönüyor

  • ilk kez metal telefon yaptığı için böyle sorunlar bence acemilik dönemidir aynısını iphonede yaptı ilk kez büyük ekran yaptı iphone 6 plus ı ve bükülüyordu olur ölye donanımsal bir sorunsa :D geçmiş olsun s6 sahiplerine ama ilk üretilen s4 lerin bataryası şişiyordu samsung ücretsiz değişim sagladı s6 da donanımsalsa samsung magdur etmicektir

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!