This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung kapaklı akıllı telefon W2014'ü resmen duyurdu

Samsung bir zamanlar son derece popüler olmasına rağmen son yıllarda kimsenin rağbet etmediği kapaklı telefon modeline geri döndü. Ürün yelpazesini genişletmeyi sürdüren Güney Kore şirketi, hem kapaklı, hem de akıllı modeli W2014'ü resmen duyururken, cihazın için 2.3 GHz gücünde, Snapdragon 800 işlemciyle gelecek olması teknoloji meraklılarını şaşırttı. 

samsung w2014 1
Samsung'dan kimilerine tuhaf görünecek bir yenilik(!): Kapaklı ve akıllı telefon W2014! / © Pcpop

Son zamanlarda hakkında birçok söylenti çıkan ve en azılı Samsung hayranlarının bile garipsediği o haber gerçek oldu ve Samsung, Çin Telekom'unh bir etkinliğinde Uzakdoğu pazarları için düşünülen kapaklı telefonu W2014'ü resmen duyurdu. Cihazın en önemli özelliği birbirinden bağımsız iki ekrana sahip olması. Her ikisi de 3.7 inç büyüklüğünde olan ekranlar Samsung'tan alıştığımız Super AMOLED teknolojisine sahip olacaklar. Cihazın 800*480 seviyesine hayli düşük tutulan ekran çözünürlüğünün bir avantajı muhtemelen telefonun hızında kendini gösterecek. 

2.3 GHz gücünde, Snapdragon 800 işlemci ve 2 GB'lık sistem RAM'i, düşük piksel yoğunluğunu da hesaba katınca gayet yüksek bir performans vaat ediyor. Samsung'un yeni cihazının arka kamerası 13 megapiksel, ön yüz kamerası ise 2 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf verirken, çift SIM yuvalı cihazın 32 GB'lık dahili belleği de beklentileri karşılayacak düzeyde. Ayrıca bellek kapasitesini micro SD kartla artırmak da mümkün. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışacak olan cihazın 1,900mAh gücündeki pili de, düşük ekran çözünürlüğü hesaba katılırsa ortalama kullanıcı için yeterli olacaktır. 

samsung w2014 2
© Pcpop

Açıkça söylemek gerekirse, Samsung'un tuhaf bir piyasa yoklaması gibi görünen bu tuhaf telefonundan böylesine sağlam donanım özellikleri beklemediğim için ben biraz şaşırmış durumdayım. Gerçi cihaz şimdilik sadece Güney Kore ve Çin pazarlarında piyasaya çıkacak ve belki de Türkiye'ye hiçbir zaman gelmeyecek, ama gelse bile kapaklı bir akıllı telefon fikri bana şahsen çok yabancı geliyor. 

Yukarıda söylediğimiz gibi Samsung W2014'ün Avrupa'ya gelip gelmeyeceği konusunda elimizde net bir bilgi bulunmuyor. Cihazın Çin'deki satış fiyatının ise 10.000 Yuan (yaklaşık 3.200 TL) olması bekleniyor. 

Vasıtasıyla SamMobile Kaynak: Pcpop

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!