This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung birkaç yıl içinde ilk kapaklı telefonu piyasa sürüyor. Samsung GT-B9120 kapaklı telefonu sadece bir değil iki 480x800 çözünürlüğe sahip süper AMOLED ekrana sahip olacak. Eğer siz de bu haberden bir şey anlamadıysanız ve kafanızı kaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Samsung tam olarak neyi planlıyor?

Kapaklı telefon Çin’deki Unicom ağında sunulacak. Dizayn dışında bu orta düzey telefon hakkında çok bir bilgi mevcut değil. Android 2.3 Gingerbread’e (2012’de, daha yakında değil!) sahip olacak tefefonun 5 megapiksel arka kamerası, 1.3 megapiksel ön kamerası ve çift çekirdekli Snapdragon işlemcisi, HSPA; Wi-Fi, Bluetooth, 1 GB RAM ve 16 GB’lık belleği olacak.

Çok büyük olma riskine rağmen, şimdiden bir çok teknoloji sitesi Samsung’u bu riski göze almasından dolayı övmeye başladı bile.

Bence QWERTY klavye olmadığı sürece bir telefona eski tarz tuş takımı eklemenin anlamı yok. Artı insanların eski T9 Sözlük günlerine dönmeye niyetli olduklarını da sanmıyorum. Şeklinden gelen tek artısı kapaklı telefonların aramalar esnasında kullanıcıyı iyi hissetirmesi. Bu uzun süre talep görmüş ergonomik bir dizayn. Belki de bu yüzden Verizon en son çıkardığı akıllı telefonu Marvel’le birlikte hala kapaklı telefonları piyasaya sürmeye devam ediyor.

Bu iki ekrana sahip kapaklı telefon hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu özlediğiniz bir tasarım mı?
 

 

Kaynak: Unwired View

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!