This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung KNOX'ta çok ciddi güvenlik açığı!

İsraiilli araştırmacılar, Samsung'un kurumsal pazarlara girmek için inşa ettiği ekstra güvenlik platformu olan KNOX sisteminde ciddi bir güvenlik açığına rastladıklarını açıkladılar. 

SamsungKnox
Knox'ta güvenlik açığına rastlandı! / © Samsung

Samsung'un özellikle BlackBerry'nin çöküşünden sonra kurumsal ve hükümet ihalelerindeki şansını artırmak için geliştirdiği KNOX adlı güvenlik platformunda ciddi bir güvenlik açığı olduğu iddia ediliyor. İsrail'de bir üniversitede yapılan araştırmada, Knox sistemindeki açık yüzünden kötü niyetli kişilerin Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 gibi cihazlarda kullanıcıların e-posta mesajlarını okuyabileceği ve bilgi aktarımlarını takip edebileceği iddia edildi. 

Samsung Knox, şirketin Android 4.3 güncellemesiyle birlikte amiral gemisi cihazlarına getirdiği bir güvenlik platformu. Android'e entegre olarak gelen sistem, cihaz içinde uygulamaların çalışması ve dataların saklanması için normalden farklı bir ortam yaratıyor. Dolayısıyla, bu ortam dahilinde çalışan uygulamaların daha güvenli ve dışarıdan gelecek saldırılara karşı daha korunaklı olması hedefleniyor. Ancak İsrail'den gelen söz konusu haber doğruysa Samsung'un KNOX sistemini baştan aşağıya gözden geçirmesi gerekebilir. 

Samsung Knox hakkında daha ayıntılı bilgi almak ve telefonunuzdan nasıl kaldırılacağını görmek için "Samsung Knox nedir? Nasıl kaldırılır?" başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.  

Kaynak: SamMobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!