This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung ve LG esnek ekran için yarışıyor

Akıllı telefonların gelişiminde bir sonraki sınır esnek ekranlar olacak gibi görünüyor. Android cihazlarda iki lider marka - Samsung ve LG -, esnek ekranlı bir cihazı piyasaya süren ilk marka olmak için sıcak bir yarışa girmiş durumdalar. Henüz bize gösterecek nihai bir cihazları henüz yok; dolayısıyla şu anda bu iki marka ipuçları ile birbirinin önüne geçmeye çalışıyor.

LG G2 curved
© ZDNet.

Geçtiğimiz hafta Samsung, kıvrımlı ekrana sahip bir akıllı telefon, muhtemelen Galaxy Note 3’ün sınırlı bir sürümü üzerinde çalıştıklarını resmen teyit etmiş ve lansmanın Ekim ayı içerisinde yapılacağını duyurmuştu. Bugün ise, üçüncü çeyrek mali tablolarının basın mensupları ile paylaşıldığı bir toplantıda, Samsung Electronics CEO’su, bu yeni akıllı telefonun önümüzdeki hafta görücüye çıkacağını söyledi.

samsung vs lg
© LG, Samsung/AndroidPIT

Bunun yanında, LG de kendi esnek ekrana sahip akıllı telefonlarını çıkarmak üzere olduklarını bilmemizi istiyor. Heyecanı sürdürmek için de, ZD Net’e bu cihazın bazı ayrıntılarını sızdırdılar. LG’nin bu yeni akıllı telefonu içbükey bir ekranla gelecek ve bu model Z ya da Z1 olarak adlandırılacak (Sony’nin bu konuda ne düşüneceğini merak ediyoruz). LG Z, şu anda üretim aşamasında ve bu ay sonuna doğru cihazın lansmanı yapılacak.

Arz sınırlı tutulacak

Ne Samsung Galaxy Note 3 Active’in, ne de LG Z’nin şu an için bütünüyle esnek cihazlar olması bekleniyor. Pil ve ana kart gibi diğer bileşenlerin de bu tasarıma ayak uydurması gerekiyor. Bunun yerine bu cihazlarda ekran esnekleştiren özellikler kullanılacak ve böyle ekranları kırılmaz hale getirerek çok daha dayanıklı cihazlar üretilebilecek.

Her iki telefon da son derece sınırlı sayılarda piyasaya sürülecek. Bunun nedeni her iki şirketin de ciddi bir kitle pazarının talep ettiği miktarlarda esnek OLED’ler üretebilecek durumda olmaması.

Kaynak: ZDNet

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!