This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung, Marshmallow güncellemesini neden dağıtmıyor ?

Samsung geçtiğimiz yıla nazaran güncelleme konusunda elini oldukça yavaş tutuyor. Peki bu güncelleme dağıtmama durumları daha ne kadar devam edecek?

ANDROIDPIT Samsung BRAND SIGN GENERAL ifa2015 2
Samsung! / © ANDROIDPIT

Telefon üretimi konusunda lider konumda olan Samsung, bu aralar kullanıcılarını oldukça üzmüş durumda. Hatta bazı kullanıcılar sosyal medyada tepkilerini sıkça dile getirmekte. Samsung yeni çıkarmış olduğu Note 5, Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy S6 serilerine güncellemeyi neden vermiyor? 

Samsung Galaxy S6 Edge ve Galaxy S7 Edge karşılaştırması

samsung galaxy note 5 vs galaxy s6 edge front
Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 5! / © ANDROIDPIT

Güncelleme konusunda Android Lollipop'ta harikalar yaratan telefon üreticisi geçtiğimiz senenin en hızlı güncellemesini veren firmaların başındaydı. Samsung daha önce Google ile bir araya gelmiş ve yeni arayüz tasarımları hakkında gizliden gizliden bir anlaşmaya varmıştı. TouchWiz gibi bir arayüzden sıkılan müşteriler, Samsung'tan yeni bir atılım beklemeye hazırlandı. Sistemi ağırlaştırması, arka planda RAM'dan tasarruf etmek yerine RAM'i sömüren arayüz, Samsung'un bütün uğraşlarına rağmen düzeltilemedi. Yeni çıkardığı serilerde her ne kadar yenilikçi bir tavır sergilese de hala sistemsel donmalar devam ediyor. Demek ki neymiş tema desteğinin gelmesi cihazı hızlandırmıyor. 

Neden hala Marshmallow güncellemesi almadınız?

TouchZiw
Samsung Touchwiz! / © ANDROIDPIT

Klasikleşen görüntüden uzaklaşacak olan Samsung Galaxy S7'de yepyeni bir arayüz ile karşımıza çıkacak. Sağlamlaştırılmış donanımı ile yazılımı beceremeyen Samsung, Google ile anlaşma fikri oldukça iyi bir atılım olsa gerek. Samsung'un yeni güncellemelerinde arayüzün tamamen farklı bir şekilde olacağı ve güncellemeyi bu denli geciktirmesinin ardında yeni bir Touchwiz olacağının en büyük göstergesi. Biraz bekleyip Samsung'un hep birlikte neler yapabildiğini görelim.

 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!