This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung'tan Note 3'le birlikte akıllı saat geliyor

Samsung'tan sızdırdığı haberlerle tanınan SamMobile adlı web sitesi, şirketin Gear adını verdiği akıllı saati 4 Eylül'de Berlin'de Galaxy Note 3'le birlikte tanıtacağını iddia etti. Samsung, Eylül ayında Berlin'de yapılacak olan dev teknoloji fuarı IFA öncesinde, yeni amiral gemisi ürünü Note 3'ü tanıtmak için özel bir basın toplantısı düzenleyecek. 

samsung galaxy gear smartwatch
Samsung Gear akıllı saat böyle görünebilir... / © AndroidAuthority

Şirket içindeki kaynaklardan aldığı haberler genellikle doğru çıkan SamMobile'a göre, Samsung Gear adı verilen ve Eylül ayında tanıtılacak olan ürün SM-V700 olarak kodlanmış durumda. Cihazın görünüşü ve teknik özellikleriyle ilgili bilgiler henüz sınırlı olsa da, Samsung Gear'ın Note 3'le senkronize olarak çalışacağı söyleniyor. 

Nedir bu Samsung Gear?

Samsung Gear, son yıllarda başta Samsung ve Apple gibi devler olmak üzere birçok teknoloji şirketinin yatırım yaptığı akıllı saat teknolojisinin bir ürünü. Temelde aslında bir kol saati olan cihaz, cebinizdeki Samsung akıllı telefonla ortak çalışacak şekilde tasarlanıyor. Samsung'un geçtiğimiz günlerde Güney Kore'de yaptığı bir patent başvurusu, Gear'ın nasıl bir şey olacağı konusunda bize daha iyi fikir veriyor. Sözgelimi, yukarıda gördüğünüz prototip, söz konusu patent başvurusundaki şablondan yola çıkılarak hazırlanmış, gerçeğe yakın olduğu iddia edilen bir fotoğraf. 

Samsung'la ilgili haberler konusunda SamMobile adlı sitenin nadiren yanıldığını hesaba katarsak, Güney Koreli teknoloji devi birçok markanın planlamasını yaptığı akıllı kol saati üretimini ilk sonlandıran ve dolayısıyla da piyasaya ilk kez süren şirket olabilir. Konuyla ilgili Ağustos ayının başında Kore medyasında başka haberler de yayınlanmıştı. 

Samsung'un Galaxy Note 3'ün yanısıra, belki dünyanın ilk akıllı saatini de tanıtacağı etkinliği Berlin'de kalabalık bir ekiple takip edeceğiz ve AndroidPIT olarak en taze haberleri size sunmaya çalışacağız. 

Vasıtasıyla SamMobile Kaynak: Android Authority

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!