This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Berlin’deki teknoloji fuarı IFA’da Note serisinin yeni cihazını tanıtan Samsung’un CEO’su JK Shin, şu ana kadar bu seriden 38 milyon cihaz sattıklarını söyledi.

AndroidPIT samsung unpacked 3 people
© AndroidPIT

Bir zamanlar devasa ekranıyla niş sayılan ve bir nevi maceraya atılmak olarak görülen Galaxy Note serisinin popülaritesi Samsung CEO’su JK Shin tarafından açıklanan rakamlarla da belgelendi. Shin, ilk cihazı 2011’de piyasaya sürülen Note serisinden şimdiye kadar tüm dünyada 38 milyon adet sattıklarını açıkladı. Bu Samsung’un geçen yıl açıkladı rakamdan 28 milyon daha fazla. Karşılaştırma açısından, piyasada benzer bir yeri işgal eden Nokia’nın Lumia serisi telefonlardan 27.3 milyon adet sattığını hatırlatalım.

Bu rakamlar doğrultusunda, Shin’in Galaxy Note 3’ün geleceğini parlak görmesine şaşırmamalı. Güney Kore devinin baş ismi, Berlin’de tanıtılan yeni cihazları Galaxy Note 3’ün de 10 milyonluk satış rakamına ulaşacağı tahmininde bulunuyor.

samsung galaxy note 3 jk shin
© Engadget

Uzun süreli bir gürültü patırtının sonunda IFA’da tanıtılan Note 3’ün bu rakamlara ulaşacağı şüphesiz. Hakkındaki beklentileri fazlasıyla karşılayan cihazın, Note 2’ninkine göre büyümüş 5.7 inçlik ekranına rağmen kasası çok daha sıkı ve Note 3 serinin önceki modeline göre çok daha ince. Tasarımı ise dokulu deri arka kapağıyla tamamen bir zevkler renkler meselesi. Ekranı tek kelimeyle muhteşem ve yazılım iyileştirmeleri dikkat çekici. Cihazla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Galaxy Note 3 inceleme yazımızı buradan okuyabilir, Türkçe videomuzu izleyebilirsiniz. Samsung’un çıtayı fazla yükseltmeden, kendisinden beklentileri karşılaması bile milyonlarla satması için yeterli. 

Vasıtasıyla Engadget

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!