This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung patlama korumalı pil geliştiriyor

Pillerin yanması, şişmesi, hatta patlaması gibi durumlar sıkça yaşanır. Samsung yeni tip bir katı-hal pili geliştiriyor. Bu pil ateşe dayanıklı olmanın yanında esnek ve mekanik şoklara da dirençli. Şirketin pil üretim departmanı, bu yeni teknolojiyi Kore’deki bir ticaret fuarında sergiledi.

samsung galaxy s4 batteria gonfia
© MobileFlip

The new type of battery contains a solid electrolyte, instead of the liquid electrolyte that’s found inside most Lithium-ion batteries currently on the market.

Bu yeni tip pilde neredeyse pazardaki tüm Lityum-ion pillerin içerisinde bulunan sıvı elektrolid yerine, bir katı elektrolid bulunuyor. Katı elektrolidler genellikle daha dengeliler, akıntı yapmıyorlar ve kısa devrelere neden olan metal tortular oluşturma eğilimine sahip değiller.

Ne yazık ki bu yeni teknoloji henüz kitle pazarı için elverişli değil. Samsung’un bu katı elektrolid teknolojisi üzerinde daha fazla çalışması ve katı elektrolidleri sıvı elektrolidlerin yerini alabilecek şekilde daha dengeli hale getirmesi gerekiyor.

Samsung pil yapım departmanındaki yetkililer, 2015 yılına kadar bu yeni katı elektrolid teknolojisinin yerleşmesini bekliyorlar. Esnek, katı elektrolidli pillerin bir avantajı da pillerin tıpkı Galaxy Round tipi esnek ekranlı telefonlar gibi bükülebilmeleri. Bu da yeni pilleri darbelere dayanıklı hale getirecek olan çok önemli bir özellik.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!