This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 7 comments

Samsung'tan S4 için ekstra pil paketi

Sahte ya da lisanslı olmayan pillerle ilgili sorunların ayyuka çıktığı dönemde Samsung, amiral gemisi cihazı Galaxy S4 için kendi ürettiği ekstra pil, şarj aleti ve koruyucu kılıftan oluşan paketi tanıttı 

batt
S4 için yedek pil ve kılıfı. / © Android Central

Akıllı telefonlarda çıkarılabilir pil gitgide daha az rastlanan bir şey olsa da Samsung, bu konuda tüketiciye esneklik sağlama politikasını ısrarla sürdürüyor. Şirketin en çok satan cihazı olan Galaxy S4 de dahil olmak üzere yedek bir pille şarj sorununu çözebiliyorsunuz. Güney Koreli teknoloji devi şimdi de piyasaya bir ekstra pil paketi sürdü. Pakette yedek bir pilin yanısıra, şarj sorununu bütünüyle çözmenize yardım edecek birkaç ekstra da bulunuyor. 

batt2
Sasmung'un yedek pil paketi şekildeki gibi. / © Android Central

Samsung'un çıkardığı bu kit üç parçadan oluşuyor. Elbette en önemli parça, S4'ün içinde bulunan 2600 mAh gücündeki pilin eşdeğeri olan yedek pil. Bunun yanısıra paketi açtığınızda microUSB üzerinden cihazı şarj etmenize yarayan harici bir şarj aletinin yanısıra yedek pilinizi korumak için tasarlanmış plastik bir kılıf da bulunuyor. 

Özetle, Samsung şarjının az gitmesinden şikayet edenlere son derece basit bir konsept sunuyor. Paketle birlikte gelen harici şarj cihazı son derece hafif bir plastikten imal edilmiş dışa açılan kısmı parlak malzemeden yapılma. İçinde şarj işleminin tamamlandığını gösteren LED bir ışık göstergesi de bulunuyor. Yedek pili 1.7A hızında şarj edebilen cihaz, performans olarak normalde fişe takarak şarj ettiğiniz Galaxy S4'ün 2.0A'lık hızından çok da uzak sayılmaz. 

Plastik kılıf ise son derece basit ama güvenli ve yedek pilin zarar görmememesi için tasarlanmış. Son derece hafif bir materyaldem yapılan kılıf ceinizde çok fazla ekstra yer de kaplamıyor.  

Galaxy S4 şarj süresinde piyasa lideri

Samsung, şarj süresinden şikayet edenler için yepyeni çözümlerle gelmeye çalışırken, Galaxy S4 de şarjı en uzun süre giden akıllı telefon olarak yerini perçinliyor. Which! adlı web sitesinin yaptığı bir araştırmada S4, HTC One ve iPhone 5 gibi devlerin de içinde olduğu bir testte hem konuşma süresi, hem de Internet'te gezinme süresi açısından en iyi pil performansını sundu Bu testin ayrıntılarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz

Kaynak: Android Central

2 Shares

7 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!